fot.: Pixabay

Polsat Biznes rusza 18 lutego

TV Biznes zmienia nazwę na Polsat Biznes i dołącza do rodziny kanałów Polsatu. Polsat Biznes to nowe podejście do telewizji biznesowej w Polsce – to kanał biznes&life. Na antenie zobaczymy nie tylko najważniejsze wydarzenia gospodarcze z kraju i ze świata, bieżące doniesienia giełdowe czy analizy cenionych ekonomistów.

Polsat Biznes to również przewodnik po stylu życia skierowany do wszystkich ludzi związanych ze środowiskiem biznesowym w Polsce. – W formule biznes&life pokażemy jak żyją przedstawiciele elity światowego biznesu, co ich motywuje, na co wydają zarobione pieniądze, jakich dóbr pożądają, jakie technologie towarzyszą im w pracy i w domu, pokażemy czym jest luksus w różnych zakątkach świata, podpowiemy także jaki biznes stworzyć, aby odnieść sukces – zapowiada nadawca. Kanał wystartuje 18 lutego. Szefem Polsat Biznes jest Henryk Sobierajski.

– Tworząc Polsat Biznes otwieramy nie tylko platformę wymiany opinii w dziedzinie biznesu i gospodarki, ale będziemy również inspiracją do biznesowego stylu. Na naszej antenie pokażemy wszystkie ważne wydarzenia gospodarcze, zachowamy rytm informacji biznesowych, a dodatkowo wprowadzimy formaty zagraniczne w cyklu biznes&life. Wierzymy, że tak pomyślana formuła kanału biznesowego przypadnie do gustu naszym widzom – mówi szef kanału Polsat Biznes Henryk Sobierajski.

Oferta programowa kanału Polsat Biznes skierowana jest do wszystkich ludzi związanych ze środowiskiem biznesowym: top managementu, finansistów, maklerów giełdowych, inwestorów, przedsiębiorców, ekonomistów, osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz ludzi aspirujących do świata biznesu, chcących zainwestować lub dopiero rozpocząć przygodę z biznesem. W Polsat Biznes zobaczymy wszystko to, co ważne dla polskiej ekonomii i gospodarki, to co wpływa na kursy walut, na wycenę polskich obligacji, na ceny w sklepach i na stacjach benzynowych.

Dziennikarze Polsat Biznes we współpracy z cenionymi ekonomistami prześwietlą gospodarcze decyzje polskiego rządu, a postanowienia światowych przywódców skonfrontują z realiami rodzimej ekonomii i gospodarki. Na antenie stacji na żywo co godzinę, zobaczymy najświeższe biznes informacje z kraju i ze świata, dziennikarze zrelacjonują zamknięcie sesji na GPW i otworzą sesję w Nowym Jorku. O godz. 20.00 zostanie podsumowane 10 najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w programie „TOP 10”. – Tuż po nim zaprosimy do studia Polsat Biznes topowych ekonomistów, którzy ocenią pomysły gospodarcze polityków w magazynie „Ekonomiści kontra Politycy”. Zobaczymy najbardziej cenionych ekspertów, m.in. prof. Witolda Modzelewskiego, prof. Witolda Orłowskiego, prof. Stanisława Gomułkę, prof. Leszka Balcerowicza, prof. Roberta Gwiazdowskiego. Programy i magazyny kanału przygotowuje zespół doświadczonych dziennikarzy ekonomicznych redakcji, m.in. Wojciech Szeląg, Przemysław Talkowski, Ernest Bodziuch, Jacek Brzeski, Robert Bernatowicz, Daria Kwiecień, Agnieszka Jabłońska-Twaróg, Aleksandra Frejus oraz Marek Wójcicki. Ranga dziennikarzy i ekspertów gwarantuje, że Polsat Biznes stanie się biznesową platformą opinii z dziedziny gospodarki i biznesu – zapowiada nadawca.

Kanał Polsat Biznes będzie przewodnikiem po biznesowym stylu życia w formule biznes&life, w której znajdą się zagraniczne programy i magazyny. Na antenie stacji zobaczymy jak spędzają czas ludzie, którzy odnieśli sukces, na co wydają zarobione pieniądze, gdzie mieszkają, jak wyglądają wakacje de luxe, jakie współczesne technologie i innowacje ułatwiają im biznes, a jakie życie domowe. Dowiemy się także czym jest luksus w najróżniejszych miejscach świata – jakie dobra są najbardziej luksusowe w Azji, a jakie na Antypodach, co jest najbardziej trendy w Nowym Jorku, a czego pożądają Europejczycy. Styl życia elit biznesu kusi niemal każdego, dlatego Polsat Biznes podpowie jak dołączyć do grona „Deluxe” i jak zostać milionerem w programie „Dragon’s Den”. Stacja zaprosi widzów do świata innowacji i tech tools. Podaruje „Chwilę luksusu”, zobaczymy „Świat w pigułce” i odbędziemy fascynujące „Wyprawy”. Widzowie wybiorą się między innymi do kolebki najbardziej nowatorskich budowli na pustyni – „Dubai Mega Mall”, a na koniec kanał zdradzi „Secret History of Diamonds”.

Re-branding kanału TV Biznes pod nazwą Polsat Biznes staruje 18 lutego z nowym logo oraz oprawą przygotowaną przez Polsat News. Kanał aktualnie dociera do połowy gospodarstw domowych w Polsce i jest kanałem bezpłatnym.