ATM Rozrywka wznowi nadawanie? Zapadła ważna decyzja

Czy kanał ATM Rozrywka powróci do emisji programu? Właśnie zapadła ważna decyzja w sprawie tej stacji.

Firma ATM Grupa, nadawca ATM Rozrywka, odniosła pierwsze zwycięstwo w batalii z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

– W e-terminarzu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie znajduje się informacja, że na posiedzeniu niejawnym WSA w sprawie z powództwa emitenta o odmowie wszczęcia postępowania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w sprawie o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o udzielenie koncesji na nadawanie kanału ATM Rozrywka na kolejny okres, uchylił zaskarżone postanowienie i poprzedzające je postanowienie KRRiT oraz zasądził zwrot kosztów postępowania – podano w komunikacie giełdowym.

Czy ATM Grupa planuje wznowić emisję ATM Rozrywka? Spółka na razie nie chce wypowiadać się na ten temat.

– Szerzej będziemy mogli skomentować sprawę dopiero po otrzymaniu uzasadnienia wyroku – przekazała nam Sylwia Olech, PR manager ATM Grupa.

Koncesja ATM Rozrywka na emisję w MUX1 była ważna do 24 lutego 2021 roku. ATM Grupa nie chciała nadawać kanału wyłącznie w dystrybucji satelitarno-kablowej. Stacja przestała więc emitować program.

Plansza informująca o końcu emisji ATM Rozrywka

Dlaczego ATM Rozrywka zakończyła nadawanie?

Wniosek o wydanie koncesji na kolejny okres należy złożyć na 12 miesięcy przed wygaśnięciem posiadanej. ATM Grupa w styczniu 2020 roku dostarczyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przesyłkę z dokumentami. Według nadawcy koperta zawierała kilka dokumentów, w tym wniosek o przedłużenie koncesji. Natomiast zdaniem Rady, w przesyłce znajdowały się tylko 3 kartki – pisma skierowane do Dyrektora Departamentu Monitoringu Biura KRRiT.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła więc konkurs na miejsce w MUX1. Wygrał go kanał Antena HD, należący do Michała Winnickiego.