fot.: ATM Rozrywka

Koniec ATM Rozrywka TV?

25 lutego 2011 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła 10-letniej koncesji spółce ATM Grupa na nadawanie stacji ATM Rozrywka TV. Kanał dostępny jest w naziemnej telewizji cyfrowej w MUX 1, a także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Z dniem 24 lutego 2021 roku koncesja dla kanału ATM Rozrywka TV ulegnie wygaśnięciu. W październiku ub. r. ATM Grupa poinformowała o problemach z udzieleniem koncesji na kolejny okres. Spółka twierdzi, że 14 stycznia 2020 roku skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przedłużenie koncesji (wniosek należy złożyć na 12 miesięcy przed wygaśnięciem koncesji). Jednak Przewodniczący KRRiT 30 czerwca poinformował, że takie pismo nie dotarło, w związku z czym właściciel nie uzyska pozwolenia na nadawanie ATM Rozrywka TV.

Spółka ATM Grupa ponownie złożyła wniosek o przedłużenie koncesji wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu. 30 października Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła wszczęcia postępowania. Natomiast pod koniec grudnia organ odmówił właścicielowi ATM Rozrywka TV „odtworzenia zaginionych w części akt sprawy i przeprowadzenia dowodów”. Zdaniem Rady, przesyłka, w której miał znajdować się wniosek o przedłużenie koncesji, zawierała tylko dwa pisma skierowane do Dyrektora Departamentu Monitoringu Biura KRRiT wraz z załącznikiem (łącznie trzy kartki).

Przedstawiciel ATM Rozrywka TV poinformował portal tvpolsat.info, że stacja nie będzie nadawać, w przypadku nieobecności w naziemnej telewizji cyfrowej. Firma nie planuje uzyskać koncesji wyłącznie satelitarno-kablowej. Jednocześnie spółka powiązana z ATM Grupa stara się o uzyskanie koncesji na nadawanie kanału ATM Rozrywka w multipleksie 1. Nadawca w konkursie rywalizuje z ośmioma innymi podmiotami. Wśród nich jest Telewizja Polsat, która planuje nadawać w naziemnej telewizji cyfrowej stację Polsat Edu.

ATM Rozrywka TV jest kanałem rozrywkowo-filmowym. Stacja emituje programy rozrywkowe i seriale znane między innymi z anten Telewizji Polsat. Widzowie mogą oglądać również autorskie produkcje, takie jak „Kozetka”, „Zameldowani” czy „Lokalnie we Wrocławiu”.