fot.: Polsat/ HBO

„Osaczony” serialem premium Polsatu. W roli głównej Leszek Lichota

16 czerwca ruszają zdjęcia do nowego serialu premium Telewizji Polsat pt. „Osaczony”. W roli tytułowej wystąpi Leszek Lichota.

Jak czytamy w opisie produkcji:
„Z pozoru spokojne, senne, niczym niewyróżniające się osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. W każdym domu na pozór normalna, szczęśliwa rodzina. Ale nic nie jest takie, jakim się wydaje. W trakcie porannego joggingu Michał (Leszek Lichota) znajduje w lesie ciało sześcioletniego chłopca. Syna sąsiadki. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi niezłomny detektyw Kron (Eryk Lubos), w myśl zasady, że ten kto znajduje ciało staje się pierwszym podejrzanym. Od tamtej chwili życie Michała zamienia się w koszmar. Media i sąsiedzi wydają na niego wyrok, żona też nie stoi zdecydowanie po jego stronie. Z każdą chwilą Michał jest coraz bardziej osaczony. Aby wyrwać się z matni, będzie próbował udowodnić komuś innemu winę. A przecież w każdym domu może kryć się morderca.”

„Osaczony” to sześcioodcinkowy serial kryminalny, nie tylko o zbrodni, ale też o tajemnicy, namiętności, uczuciach i zdradzie.

W rolach głównych: Leszek Lichota, Eryk Lubos, Ilona Ostrowska i Maria Dębska. W pozostałych rolach: Mateusz Janicki, Wojciech Błach, Wojciech Kalarus, Adam Cywka, Maria Dejmek, Paweł Ławrynowicz, Mirosław Kropielnicki i Małgorzata Sadowska.

Serial – oparty na licencji australijskiej – reżyseruje Maciej Dutkiewicz. Autorami polskiej wersji scenariusza są: Arkadiusz Borowik i Maciej Dutkiewicz, twórcy m.in. „Na krawędzi”. Za produkcję odpowiada TFP.

– Premiera serialu odbędzie się jesienią 2020 lub wiosną 2021 roku. Ostateczny termin będzie zależał od prac nad serialem. Chcemy go świetnie zrealizować. W dodatku w każdej chwili może się zmienić sytuacja związana z COVID-19, a to wymusi na nas zmianę planów – mówi dyrektor programowa Polsatu, Nina Terentiew.

Polsat pracuje też na serialami „Kowalscy kontra Kowalscy” oraz „Maria Matejko”.