Bartosz Kurek z podcastem o ekologii. „Ta tematyka jest mi bliska od lat”

Bartosz Kurek został gospodarzem podcastu o ekologii i ochronie środowiska, który powstaje w ramach Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Stowarzyszenie Program Czysta Polska uruchomiło w ramach działań edukacyjnych podcast autorstwa Bartosza Kurka. Dziennikarz Polsat News i „Wydarzeń” rozmawia w nim z ekspertami w dziedzinie ekologii m.in. o tym jak lokalne działania mogą wpływać na poprawę jakości otaczającego nas środowiska.

W pierwszych odcinkach podcastów wzięli udział: Mirosław Proppe, Prezes Fundacji WWF Polska i dr Tomasz Wojciechowski, ekolog z Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, Prezes Spółki GWDA zarządzającej kompostownią i oczyszczalnią ścieków Miasta Piły. W kolejnym odcinku, który już niebawem będzie dostępny do odsłuchania, gościem Bartosza Kurka będzie profesor Paweł Rowiński, Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk.

– Tematyka ekologiczna jest mi bliska od lat. Moim marzeniem jest stworzenie domu samowystarczalnego energetycznie. Ciągle uczę się jak dbać o środowisko i uznałem, że do nauki zaprosić warto innych i skorzystać z wiedzy ludzi, którzy są w tej dziedzinie ekspertami. Podcast to świetne rozwiązanie dla wszystkich. Śmieci i problemów z ochroną przyrody jest tak dużo, że ktoś musi nam pokazywać jak i gdzie zacząć. Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Dla mnie i mojej rodziny była nim decyzja o tym by uprzątnąć naszą najbliższą okolicę. To uczy pokory i uświadamia jak bardzo dewastujemy otoczenie – mówi Bartosz Kurek, dziennikarz „Wydarzeń” i Polsat News.

Podcast jest dostępny na wszystkich popularnych serwisach podcastowych jak Anchor, Spotify czy Google

Bartosz Kurek związany jest z Telewizją Polsat od 2008 roku. Prowadzi m.in. „Wydarzenia 12:50”, „Wydarzenia 15:50” oraz „W rytmie dnia”.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało powołane przez Zygmunta Solorza oraz firmy i osoby z nim współpracujące.