Zygmunt Solorz powołuje stowarzyszenie ekologiczne. Rusza Program Czysta Polska

Zygmunt Solorz powołuje stowarzyszenie, którego celem będzie czysta ekologicznie Polska.

Zygmunt Solorz od ponad 30 lat działa w Polsce w różnych dziedzinach gospodarki, stworzył między innymi Polsat, pierwszą w Polsce prywatną stację telewizyjną, Cyfrowy Polsat, największą polską platformę satelitarną, która zapewniła milionom Polakom powszechny dostęp do oferty telewizyjnej oraz pierwszą ogólnopolską sieć szybkiego internetu LTE na częstotliwości 1800 MHz, która potem stała się światowym standardem.

– Stworzyłem największą polską grupę medialno-telekomunikacyjną, która dzisiaj należy do grona czempionów polskiej gospodarki. Zbudowałem telewizję, platformę satelitarną, inwestowałem w telekomunikację, energetykę czy nieruchomości. Osiągnąłem już bardzo wiele i teraz chcę zrobić coś nowego dla społeczeństwa – tak jak np. w przypadku Fundacji Polsat która działa już od ponad 20 lat. Zawsze chciałem tworzyć i dawać ludziom to, czego potrzebują. A dzisiaj wszyscy potrzebujemy czystego powietrza – mówi Zygmunt Solorz.

Polska jest krajem, w którym jakość powietrza jest na jednym z najgorszych poziomów w Europie. Jak czytamy w komunikacie Telewizji Polsat, wizja Zygmunta Solorza to uczynienie Polski czystą – wspólna troska o Polskę poprzez dbanie o jej środowisko naturalne, powietrze, wodę czy otaczającą nas przyrodę.

– Zapraszam do udziału w Programie Czysta Polska wszystkich Polaków, w tym organizacje ekologiczne, które już dziś skutecznie działają często na zasadzie non-profit, ekspertów, ludzi nauki, uczniów, studentów, przedstawicieli biznesu, wszystkich środowisk mających wpływ na rzeczywistość społeczno-gospodarczą kraju – każdego kto jest zainteresowany czystym powietrzem w Polsce – deklaruje Zygmunt Solorz.

Stowarzyszenie, które jest obecnie w trakcie tworzenia, będzie miało na celu z jednej strony uświadamianie Polaków w jakim środowisku żyją, a z drugiej inspirowanie do dyskusji i działania. Stworzy z jednej strony forum debaty o różnych inicjatywach proekologicznych, a z drugiej ich wsparcie.

– Już poprosiłem firmy, w których jestem zaangażowany, aby każda z nich przyjrzała się co moglibyśmy zrobić – mówi Zygmunt Solorz.

ZE PAK rozpoczął proces zmniejszenia udziału węgla w produkcji energii oraz rozwoju projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Rolą dla Telewizji Polsat jest promocja i informowanie o działaniach związanych z tematami proekologicznymi. Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła w ramach swojej floty samochody zeroemisyjne, zainstalowano w siedzibie firmy ładowarki elektryczne do samochodów, a także wprowadzono rozwiązania typu car-sharing.