fot.: Polsat

Aleksandra Szwed poprowadzi „Ninja Warrior”

Jesienią w Polsacie zadebiutuje polska wersja programu „Ninja Warrior”. Jego uczestnicy zmierzą się z niezwykle trudnym i pomysłowym torem przeszkód. Ich wyczyny komentować będą Jerzy Mielewski i Łukasz „Juras” Jurkowski, a program poprowadzi Aleksandra Szwed.

„Ninja Warrior” to format, który narodził się 22 lata temu w Japonii. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód. Aby go pokonać nie wystarczy siła mięśni. To także sprawdzian wytrzymałości, odwagi, hartu ducha. Tor ma 150 metrów. Całość tworzą różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy. Waży ok. 500 ton. Został wybudowany na niemal 5 tysiącach metrów kwadratowych w hali Areny Gliwice. Tę konstrukcję dostarczono 14 ciężarówkami. Kolejnym elementem toru jest są baseny z 430 tonami wody.

Aby zdobyć tytuł polskiego Ninja Warrior i nagrodę w wysokości 150 tysięcy złotych, każdy z uczestników musi pokonać 32 przeszkody w określonym czasie. Całość podzielona jest na kilka etapów, czyli torów o zróżnicowanym stopniu trudności testujące zwinność, szybkość i wytrzymałość, ale także pomysłowość:

• etap pierwszy – eliminacyjny, liczy 6 przeszkód,
• etap drugi – półfinałowy, to 5 przeszkód,
• etap trzeci – finałowy, to kolejno: 9 przeszkód, 8 i wreszcie legendarna Góra Midoryama, czyli wspinaczka po linie na wysokość 23 metrów, a wszystko odbywa się w wyznaczonym czasie.

Zmagania zawodników komentować będą Jerzy Mielewski – dziennikarz i komentator Polsatu Sport oraz Łukasz „Juras” Jurkowski – zdobywca Pucharu Świata w Taekwondo, później zawodnik i komentator MMA. Program prowadzić będzie Aleksandra Szwed – aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna.

Uczestnikami programu są zarówno doświadczeni sportowcy, jak i ambitni amatorzy, bo „Ninja Warrior” to igrzyska, w których każdy zawodnik walczy przede wszystkim z samym sobą. Pokonuje własne słabości i udowadnia sobie – oraz milionom widzów – że niemożliwe nie istnieje.

Producentem wykonawczym „Ninja Warrior Polska” jest Jake Vision.