fot.: Polsat

Jan Tatarowicz pierwszym Ninja Warrior w Polsce. Historyczna chwila

Za nami dziewiąta edycja show "Ninja Warrior Polska". Po raz pierwszy w Polsce uczestnik programu zdobył Górę Midoriyama i zdobył główną nagrodę.

Za nami dziewiąta edycja show „Ninja Warrior Polska”. Po raz pierwszy w Polsce uczestnik programu zdobył Górę Midoriyama i zdobył główną nagrodę.

Po niemal 5 latach od emisji pierwszego odcinka, pierwszy raz w Polsce uczestnik „Ninja Warrior Polska” wspiął się na szczyt po 21-metrowej linie w ciągu 25 sekund. Tego wyczynu dokonał Jan Tatarowicz. Sportowiec zdobył wyjątkowe trofeum – shurikanem i czek na 200 tysięcy złotych.

Jan Tatarowicz jest studentem z Gdańska. Od 2017 roku uprawia kalistenikę i street workout. Ponadto hobbystycznie gra na pianinie oraz saksofonie, a także w szachy. W 7. edycji podjął próbę wejścia na Górę Midoriyama – zabrakło mu kilku dziesiątych sekund. Natomiast w poprzednim sezonie Tatarowicz popełnił błąd podczas eliminacji i został zdyskwalifikowany.

Nie ma przegranych!

Nie tylko Jan Tatarowicz miał szansę wspiąć się na Górę Midoriyama. Do ostatniego etapu „Ninja Warrior Polska 9” zakwalifikował się również Wiktor Wójcik.

Trzeci raz z rzędu tytuł Last Woman Standing zdobyła Katarzyna Jonaczyk. Dziewczyna od 3 lat trenuje biegi przeszkodowe, a od 15 lat taniec. Na co dzień jest nauczycielką w jednej ze szkół.

Finał Ninja Warrior Polska 9
fot. Polsat

Ruszył casting do kolejnej edycji „Ninja Warrior Polska”. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej polsat.pl.

„Ninja Warrior Polska” można było oglądać we wtorki o godzinie 20:05 w Polsacie.