' /> ' /> '>

TV Odra w innej sytuacji niż NTL i TVT. Będą konkursy na operatorów MUX-ów

MN 19/12/2013
TV ODRA
 Dzisiaj oficjalnie rusza pierwszy lokalny multipleks r11; NTL Radomsko, a jutro wystartuje kolejny r11; TVT z Rybnika. Do powrotu przygotowuje się także sieć TV Odra, należąca do Cyfrowego Polsatu. W przypadku Odry start emisji cyfrowej opóĹşnia jednak konieczność przeprowadzenia konkursów na operatorów multipleksów.

Jak wyjaśnia serwisowi tvpolsat.info Mariusz Walkiewicz, szef sieci TV Odra, trwają rozmowy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej i z lokalnymi podmiotami. Szef sieci tłumaczy nam również, że NTL Radomsko i TVT są w innej sytuacji niż TV Odra.

Mariusz Walkiewicz, szef sieci TV Odra:
Sytuacja w Radomsku i Rybniku jest inna, ponieważ tam zainteresowanie częstotliwościami wyrazili jedynie dotychczasowi nadawcy, więc proces przyznania im tych częstotliwości był prosty. W lokalizacjach Odry zgłosiło się więcej chętnych, więc nie unikniemy konkursów na operatorów multipleksów lokalnych.

Więcej będzie wiadomo w pierwszym kwartale 2014 roku. Przypomnijmy, że sieć kanałów lokalnych Odra składa się z następujących stacji (oficjalne nazwy z koncesji KRRiT):
Odra r11; Jelenia Góra
Odra r11; Zielona Góra
Odra r11; Wrocław
Odra r11; Lubin
Odra r11; Gorzów WielkopolskiStacje zawiesiły tymczasowo nadawanie ze względu na nieopłacalność emisji analogowej i brak przydzielonych im częstotliwości cyfrowych. Analogowo dzieliły pasmo z TV4.


Obszary częstotliwości cyfrowych dla nadawców lokalnych wraz z nr kanałów (według UKE)
 

Komentarze

 • 3294
  #1 Cukiernik28 dnia 19-12-2013 22:27
  Jest juz plansza z mapką, gdzie nas widzisz? dvbt@tvntl.home.pl telewizja ntl sygnał testowy.

 • 2639
  #2 Emil dnia 23-12-2013 02:06
  No niestety Telewizja Polsat olała to wszystko, a szkoda. Mogło być fajnie.
  icon_confused

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.