fot.: Polsat/Ipla

Koniec "Na krawędzi". Niezadowalająca oglądalność

Telewizja Polsat nie będzie kontynuowała serialu kryminalnego „Na krawędzi”.

Potwierdził to Krzysztof Grabowski, prezes zarządu spółki Profilm (firma Baltmedia, która produkowała „Na krawędzi”, przestała istnieć, bowiem została połączona właśnie z Profilmem). Powodem braku kontynuacji są niezadowalające wyniki oglądalności drugiego sezonu.

Telewizja Polsat podjęła właśnie ostateczną decyzję, aby nie zlecać produkcji trzeciej serii. Nie ma więc już szans na powrót serialu w przyszłości, a drugi sezon był ostatnim. Pierwsza seria przedstawiała losy Marty Sajno (Urszula Grabowska), która po latach wróciła z Kanady do Polski, by wyrównać rachunki z oprawcami z przeszłości. Z kolei w drugim sezonie widzowie obserwowali ekipę policjantów pod wodzą Leny Korcz (Kamilla Baar), którzy zajmowali się sprawą handlu noworodkami, nielegalnymi adopcjami i eksperymentalnymi testami koncernu farmaceutycznego. Scenariusze do obu serii napisali Arkadiusz Borowik i Maciej Dutkiewicz, który również reżyserował serial. Przypomnijmy, że „Na krawędzi 2” powstało dzięki zaangażowaniu fanów oraz wielu znanych osób, które również opowiedziały się za kontynuowaniem serialu. Drugą serię najpierw pokazano w IPLI (od lipca 2014 roku), a dopiero później w Polsacie (od września). Pierwszy sezon emitowano z kolei w Polsacie od końca lutego 2013 roku.

Profilm pracuje jednak nad nowym serialem dla Polsatu, obyczajową produkcją „Powiedz tak”. Krzysztof Grabowski w rozmowie z tvpolsat.info powiedział, że gotowych jest już około 70% zdjęć, a prace na planie mają skończyć się jeszcze w tym roku. W serialu zobaczymy, m.in.: Katarzynę Zawadzką (gra główną bohaterkę Basię, która zajmuje się organizowaniem wesel), Ewę Bukowską, Marię Pakulnis, Cezarego Pazurę, Pawła Domagałę, czy Agnieszkę Więdłochę.