Koniec IPLA TV. Co z kontem, pakietem? Kiedy start Polsat Box GO?

Redakcja tvpolsat.info otrzymuje szereg pytań dotyczących funkcjonowania IPLA TV po 31 sierpnia. 1 września ruszy usługa Polsat Box GO.

Kiedy ruszy Polsat Box GO?

Czytelnicy portalu zastanawiają się, kiedy ruszy Polsat Box GO. Aplikacja wystartuje 1 września 2021 roku. Usługa, podobnie jak Ipla TV, będzie dostępna dla użytkowników telefonów z systemem Android i iOS, a także w telefonach Huawei z Harmony OS. Z Polsat Box GO będzie można korzystać w ramach Smart TV, m.in. Android TV i Apple TV. Ponadto aplikacja posiadać będzie funkcje Chromecast i AirPlay dla biblioteki VOD i kanałów telewizyjnych.

Mam konto w IPLA. Co teraz?

Użytkownicy aplikacji pytają, co się stanie z kontem w IPLI po zmianach. Od 1 września obowiązywać będzie nowy regulamin, który zostanie udostępniony na stronie polsatboxgo.pl. Dotychczasowe konta w IPLA TV będą nadal funkcjonować, ale w ramach nowego serwisu. Dane do logowania pozostaną bez zmian. Istnieje możliwość rezygnacji z konta w Polsat Box GO. Wówczas konieczne jest poinformowanie dostawcy, czyli spółki Cyfrowy Polsat S.A. Od 1 września obowiązywać będzie nowy adres do kontaktu: kontakt@polsatboxgo.pl.

Co z pakietem w IPLA TV?

Nowa usługa to również nowa pakietyzacja. Jak już informowaliśmy, w Polsat Box GO dostępny będzie specjalny pakiet z meczami Fortuna 1 Ligi. Co się stanie z zakupionymi usługami? Wszystkie pakiety cykliczne i jednorazowe zakupione przed zmianami w IPLI zachowują ważność zgodnie z warunkami. Będzie można z nich korzystać w ramach Polsat Box GO. Nie dotyczy to jednak ofert „IPLA bez reklam” i „IPLA Plus”, które 1 września zostaną wyłączone.

Czy Polsat Box GO będzie za darmo?

Aplikacja IPLA była dostępna w kilku modelach. Wybrane materiały były dostępne za darmo, m.in. produkcje emitowane na antenach Telewizji Polsat. Od 1 września, aby korzystać z usługi Polsat Box GO, konieczne będzie zakupienie usługi. Warto jednak podkreślić, że programy i seriale Polsatu za darmo będzie można oglądać w Polsat GO. Ta usługa będzie oferowana w modelu AVOD, czyli z reklamami.

Co z Cyfrowy Polsat GO?

Dostajemy również pytania od użytkowników Cyfrowy Polsat GO. Będą oni mogli nadal korzystać z aplikacji, za pomocą której możliwe jest oglądanie programów telewizyjnych w internecie i bogatej biblioki wideo na życzenie. Na stronie polsatboxgo.pl i w aplikacji Polsat Box GO będzie możliwość rejestracji dla abonentów Cyfrowego Polsatu (Polsat Box) i korzystania z oferty serwisu w ramach umowy z operatorem. Usługa Cyfrowy Polsat GO zostanie zlikwidowana.

Polsat Box GO – o co chodzi?

Grupa Polsat Plus podjęła decyzję o modyfikacji swojej oferty. Jednocześnie postanowiono ujednolicić identyfikację wizualną marek, m.in. sieci komórkowej Plus, kanałów Telewizji Polsat. Uruchomiona zostanie usługa Polsat Box GO, która zastąpi IPLĘ i Cyfrowy Polsat GO. Natomiast Cyfrowy Polsat zmieni nazwę na Polsat Box. Warto podkreślić, że zmiany dotyczą marek, a nie nazw spółek.