Polsat Sport Premium z nową ofertą programową. Wimbledon, lekkoatletyka, gale UFC

Polsat rozpoczął promocję anten Polsat Sport Premium w kontekście nowych i starych praw sportowych.

Polsat rozpoczął promocję anten Polsat Sport Premium w kontekście nowych i starych praw sportowych.

Polsat Sport Premium od 1 lipca nie może nadawać powtórek spotkań Ligi Mistrzów UEFA. Jest to związane z utratą praw do rozgrywek na rzecz Canal+. Polsat również po sezonie 2023/2024 utracił prawa do transmisji piłkarskiego Pucharu Polski oraz 1. ligi. Je od sezonu 2024/2025 przejmuje Telewizja Polska.

Stacje „premium” Grupy Polsat Plus pozyskały za to prawa do rozgrywek Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA na trzy następne sezony. Informację opublikowano w poniedziałek, 1 lipca. Przez ostatnie trzy sezony te rozgrywki oraz Ligę Konferencji Europy UEFA pokazywała platforma streamingowa Viaplay, a mecze polskich klubów były obecne w Telewizji Polskiej.

Co w Polsacie Sport Premium?

Telewizja Polsat promuje swoje prawa do transmisji. Podkreśla, że transmisje będą dostępne w jakości Super HD, czyli w podwyższonych parametrach transmisji w wysokiej rozdzielczości. Wśród nich są Liga Narodów UEFA 2024/2025 oraz 2026/27, a także walka europejskich reprezentacji w kwalifikacjach do piłkarskich Mistrzostw Świata 2026 w USA, Kanadzie i Meksyku, jak również do Mistrzostw Europy 2028 w Wielkiej Brytanii i Irlandii w nowej formule.

Polsat Sport Premium również nadaje obszernie transmisje z cyklu Wielkiego Szlema na trawiastych kortach Wimbledonu, tenisowe emocje z Hubertem Hurkaczem w ramach turniejów ATP Masters 1000 – 9 turniejów plus ATP Finals – finały całego cyklu oraz ATP 500 – 13 turniejów.

Nadawca na antenach będzie nadawał ponadto 15 prestiżowych mityngów lekkoatletycznych Diamentowej Ligi, najbardziej prestiżowe gale MMA na świecie, czyli UFC oraz 20 rund w sezonie MotoGP i serii juniorskich. Polsat Sport zapowiada rozszerzenie praw do transmisji w ramach Polsatu Sport Premium.

Chcemy zapewnić widzom Polsat Sport Premium emocje na najwyższym poziomie na dwóch kanałach i w bardzo wysokiej jakości Super HD. Stąd pokażemy mecze Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji UEFA, w ramach których mamy szansę emocjonować się występami polskich drużyn. Do tego najlepsza reprezentacyjna piłka nożna w ramach Ligi Narodów 2024/2025 i 2026/2027 oraz kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2026 w Kanadzie, Meksyku i USA a także do Mistrzostw Europy 2028 w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Pokażemy największe po Wielkim Szlemie turnieje tenisowe ATP Masters 1000 i ATP 500. Najbardziej prestiżowe gale MMA, czyli UFC. Oprócz tego najważniejsze lekkoatletyczne mitingi na świecie w cyklu Diamentowej Ligi oraz prestiżowe motocyklowe Moto GP, To wszystko, na żywo, w dużej ilości będzie treścią kanałów Polsat Sport Premium. Zarówno w telewizji jaki streamingu, czyli Polsat Sport Premium możemy oglądać gdzie chcemy, kiedy chcemy i na dowolnym urządzeniu – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Nowy format Ligi Narodów UEFA i el. MŚ 2026 – ile spotkań pokaże Polsat?

W ramach piłkarskiej Ligi Narodów Polsat chce pokazać wszystkie mecze, oprócz spotkań reprezentacji Polski. Rozgrywki te zadebiutują w nowej formule. Zostały rozszerzone o nową rundę pucharów, która zostanie rozegrana w marcu 2025 roku. Zwycięzcy i wicemistrzowie grup Dywizji A wezmą udział w ćwierćfinałach u siebie i na wyjeździe, a zwycięzcy tych meczów zakwalifikują się do Final Four. Podobnie w przypadku eliminacji MŚ, Polsat chce pokazać jak najwięcej spotkań, z wyłączeniem meczów Polski (do nich wyłączne prawa ma TVP).