fot.: Polsat

Domowe mecze Wisły Kraków w eliminacjach europejskich pucharów w kanałach Polsat Sport

Polsat Sport pokaże mecze Wisły Kraków w eliminacjach europejskich pucharów. To kolejna drużyna, której spotkania pokaże telewizja.

Polsat Sport pokaże mecze Wisły Kraków w eliminacjach europejskich pucharów. To kolejna drużyna, której spotkania pokaże telewizja.

Zdobywca Pucharu Polski, Wisła Kraków jako pierwszy rozpocznie swoje starania o awans do Ligi Europy. Na początek zmierzą się z kosowskim klubem Llapi Podujeve. Pierwszy mecz pierwszej rundy odbędzie się 11 lipca, a rewanż tydzień później, 18 lipca.

Ewentualna porażka w eliminacjach LE sprawi, że Wisła Kraków dołączy do Śląska Wrocław i Legii Warszawa w walce o wejście do Ligi Konferencji UEFA. Drużyna rozegra co najmniej cztery mecze w europejskich pucharach.

Telewizja Polsat według komunikatu z wtorku, 18 czerwca pokaże domowe mecze Wisły Kraków w eliminacjach do europejskich pucharów. Nie wiadomo, kto pokaże starcia wyjazdowe. Możliwe, że będzie to jeszcze elementem negocjacji i te mecze również będzie transmitował Polsat.

Legia i Śląsk także w Polsacie Sport

Wcześniej, bo w piątek, 14 czerwca Polsat Sport potwierdził, że pokaże wszystkie mecze Legii Warszawa i Śląska Wrocław w eliminacjach Ligi Konferencji. Oba kluby rywalizację w tych rozgrywkach zaczynają od drugiej rundy. Jej mecze będą rozegrane na przełomie lipca i sierpnia. Śląsk Wrocław jest wicemistrzem Polski, Legia Warszawa zajęła w sezonie 2023/2024 w Ekstraklasie trzecie miejsce.

Śląsk może trafić w losowaniu na FC Kopenhaga, KAA Gent czy turecki Basaksehir FC. Nieco łatwiejsze zadanie powinna mieć z kolei Legia. Ona będzie rozstawiona dzięki dobremu poprzedniemu sezonowi w Lidze Konferencji. Warszawianie mogą trafić na CSKA 1948 Sofia, Żalgiris Wilno czy luksemburski Dudelange FC.

Przypomnijmy, że Polsat Sport nadal nie potwierdził, czy posiada prawa do transmisji Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA od sezonu 2024/25 do sezonu 2026/27. Niebezpośrednio powiedziano to podczas ostatniego studia Ligi Mistrzów UEFA w Polsacie. Według informacji z marca, Polsat, który stracił Ligę Mistrzów UEFA, miał wygrać przetarg na transmisję rozgrywek drugiej i trzeciej kategorii UEFA.