fot.: Polsat

Polsat: Dziennikarze nie będą startowali w wyborach prezydenckich. Czy Dorota Gawryluk będzie kandydować?

W ostatnich miesiącach w mediach prezentowane są doniesienia dotyczące kandydowania przez Dorotę Gawryluk na stanowisko Prezydenta RP. Telewizja Polsat wydała oświadczenie w tej sprawie.

W ostatnich miesiącach w mediach prezentowane są doniesienia dotyczące kandydowania przez Dorotę Gawryluk na stanowisko Prezydenta RP. Telewizja Polsat wydała oświadczenie w tej sprawie.

17 czerwca dziennik Fakt poinformował, że Dorota Gawryluk szykuje się do startu w wyborach prezydenckich. Ma o tym świadczyć współpraca z trenerem personalnym. Ponadto dziennikarz gazety dodał, że Gawryluk niebawem leci do Stanów Zjednoczonych, aby szkolić się od „najlepszych ekspertów od politycznego wizerunku i kampanii”.

Wcześniej Wirtualna Polska donosiła, że menadżerka z Grupy Polsat Plus ma być kandydatką w wyborach prezydenckich. Dorota Gawryluk pojawia się w sondażach wyborczych. Niemal co dziesiąta osoba oddałaby na nią głos.

Oświadczenia Gawryluk i Polsatu

W piątek Dorota Gawryluk opublikowała oświadczenie. Poinformowała, że nie prowadzi rozmów „z żadną partią polityczną na temat kandydowania na jakiekolwiek stanowiska”.

Proszę o zaprzestanie spekulacji na ten temat i zapraszam do oglądania „Lepszej Polski” – zakończyła Dorota Gawryluk.

Pod postem pojawiły się komentarze fanów. Część osób zwróciło uwagę, że tekst nie dementuje wieści o kandydowaniu. Inni komentujący prosili wieloletnią dziennikarkę Polsatu o zmianę decyzji.

Mimo wszystko ma Pani moje poparcie i uważam, że warto byłoby spróbować – napisała osoba o pseudonimie @piwnalogika. Proszę się jednak zastanowić. Może Pani jest jedyną opcją – dodał użytkownik @aekcza.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Gawryluk (@dorota_gawryluk)

Twarde stanowisko w tej sprawie zaprezentowała Telewizja Polsat. Firma poinformowała, że „Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich”.

Telewizja Polsat, ani żaden z jej dziennikarzy nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii politycznej, w tym wyborczej. Polsat pozostaje i pozostanie najbardziej obiektywną i rzetelną stacją telewizyjną w Polsce. Dziennikarze Telewizji Polsat wykonują swoją pracę w sposób obiektywny, rzetelny i niezależny – można przeczytać w oświadczeniu. – To, o czym możemy zapewnić, to fakt że dziennikarze pracujący w Telewizji Polsat nie będą startowali w wyborach prezydenckich, parlamentarnych czy samorządowych.

Na końcu oświadczenie pojawiło się zaproszenie na ostatni przed przerwą wakacyjną odcinek programu „Lepsza Polska”.