fot.: TV4

Zmiany w ramówce TV4. Siatkówka zamiast nowych odcinków serialu „Policjantki i policjanci”

Telewizja Polsat poinformowała o zmianach w ramówce TV4. Stacja transmitować będzie siatkarską Ligę Narodów.

Telewizja Polsat poinformowała o zmianach w ramówce TV4. Stacja transmitować będzie siatkarską Ligę Narodów.

Pod koniec kwietnia Grupa Polsat Plus informowała, że majowe mecze Ligi Narodów siatkarek oprócz kanałów sportowych Polsatu będą transmitowane także w TV 4 oraz Polsacie głównym. Początkowo nadawca planował pokazywać na otwartych antenach mecze zaplanowane na 28-31 maja.

Telewizyjna Czwórka transmitować będzie dodatkowo spotkania siatkarek i siatkarzy, które odbywać się będą w najbliższych dniach. W piątek, 17 maja o godzinie 15:50 widzowie zobaczą mecz Francja – Polska, dzień później o 12:50 Polska – Holandia, a w niedzielę o 15:55 spotkanie Polek przeciwko Japonii.

Później do gry w Lidze Narodów wkroczą siatkarze. Ich spotkania również pokazywać będzie TV4. W środę, 22 maja o godzinie 18:50 odbędzie się mecz USA – Polska. Tego dnia widzowie TV4 nie zobaczą o standardowej porze premierowych odcinków serialu „Policjantki i policjanci” oraz „Sprawiedliwi. Wydział kryminalny”. Dzień później o 15:50 Polacy zmierzą się z Kanadyjczykami. Natomiast w piątek, 24 maja o godzinie 18:50 rozpocznie się mecz Holandia – Polska. Polacy zakończą turniej w Turcji meczem przeciwko Słowenii w niedzielę o 12:50.

Wszystkie wymienione mecze siatkarek i siatkarzy będzie można oglądać również w Polsat Sport 1.

Polsat Sport liderem

W kwietniu Polsat Sport (Polsat Sport 1) w grupie wiekowej 4+ zwiększył swoje udziały rynkowe o 7%, a w grupie komercyjnej 16-59 lat aż o 22% w ujęciu rok do roku. W tej grupie wzrosły udziały także Polsat Sport Extra (Polsat Sport 2) – o 23% rok do roku oraz Polsat Sport News (Polsat Sport 3) – o 17 % rok do roku.

Jak informuje nadawca, motorem napędowym tych wzrostów były przede wszystkim krajowe transmisje siatkarskie w Pluslidze siatkarzy oraz Tauron Lidze siatkarek. Dużym powodzeniem wśród kibiców cieszyły się także męskie turnieje tenisowe rangi Masters w Madrycie i Monte Carlo. Widzowie Polsatu Sport w kwietniu chętnie oglądali także koszykarską ORLEN Basket Ligę, gale UFC, ORLEN Superligę piłkarzy ręcznych oraz autorskie magazyny publicystyczne, takie jak Cafe Futbol, Atleci czy #7 Strefa.