fot.: YouTube NFL

Polsat pokaże za darmo mecz o Super Bowl. Kiedy transmisja?

Wielka gratka dla fanów ligi NFL. Główny Polsat pokaże na swojej antenie w nocy z niedzieli na poniedziałek wielki finał ligi futbolu amerykańskiego - Super Bowl.

Wielka gratka dla fanów ligi NFL. Główny Polsat pokaże na swojej antenie w nocy z niedzieli na poniedziałek wielki finał ligi futbolu amerykańskiego – Super Bowl.

To będzie pierwsza taka transmisja w historii otwartego kanału Polsatu. Informacja pojawiła się w ramówce kanału we wtorek, 6 lutego, a także na profilu Jędrzeja Stęszewskiego, komentatora NFL w Polsacie Sport.

Tegoroczny mecz to 58. spotkanie o mistrzostwo. W meczu rozgrywanym na Allegiant Stadium w Paradise w Newadzie zmierzą się mistrzowie ligi AFC i NFC – San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs. Dla tej drugiej drużyny mecz będzie okazją do obrony mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Wtedy pokonali Philadelphia Eagles 38:35.

Patrick Mahomes, fot. YT NFL

Kiedy transmisja Super Bowl LVIII?

Transmisja Super Bowl rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek 11/12 lutego o godzinie 0:05 w darmowym Polsacie i w Polsacie Sport. Dodatkowo, o godzinie 23:00 kanał sportowy Telewizji Polsat wyemituje dokument „Road To Super Bowl”. Dotyczy on drogi obu drużyn do wielkiego finału. Transmisja meczu przewidziana jest w głównym Polsacie do godziny 4:50.

NFL wróciło do Polsatu

Liga NFL wróciła z transmisjami do Telewizji Polsat w sezonie 2023. Polsat Sport posiadał pierwotnie prawa do ligi NFL w latach 2008-2012 i ponownie od 2013 do 2015 roku. W każdej kolejce pokazywano dwa mecze niedzielne w godzinach korzystnych w Europie, tj. 19:00 i 22:25. Transmisje głównie były dostępne na antenie kanału Polsat Sport Fight. W okresie świątecznym i noworocznym były one również w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.