fot.: YouTube NFL
PILNE

Transmisje NFL wracają do Polsatu Sport

Futbol amerykański zza oceanu wraca do Polsatu Sport.

Futbol amerykański zza oceanu wraca do Polsatu Sport.

Telewizja Polsat pozyskała prawa do National Football League, ligi futbolu amerykańskiego. Informację podał na portalu X komentator Andrzej Kostyra. Wstępnie on razem z Jędrzejem Stęszewskim i Witoldem Cebulewskim miał skomentować mecz otwarcia sezonu Kansas City Chiefs z Detroit Lions.

Jak jednak podkreślił w następnym wpisie, minęło za mało czasu od podpisania kontraktu i nie będzie możliwości transmisji tego spotkania. Na pewno jednak zostanie nadany mecz pierwszej serii. Stacja ma pokazywać mecz kolejki co tydzień. Nadawca planuje pokazać również lutowy mecz o Super Bowl.

Aktualizacja 8.09.2023

Do ramówki kanałów Polsatu Sport dodano mecze. W pierwszej i drugiej serii gier stacja ma pokazać mecze o 19:00 i 22:25. Ta niedziela to będą mecze Pittsburgh Steelers vs. San Francisco 49ers w Polsacie Sport Premium PPV 6 oraz New England Patriots vs. Philadelphia Eagles w Polsacie Sport Fight. W przyszłą natomiast oba spotkania zostaną pokazane w Polsacie Sport Fight. Będą to spotkania Jacksonsville Jaguars vs. Kansas City Chiefs oraz Dallas Cowboys vs. New York Jets.

https://twitter.com/polsatsport/status/1700173471035097418

Polsat Sport posiadał prawa do ligi NFL w latach 2008-2012 i ponownie od 2013 do 2015 roku. Podobnie jak teraz, stacja pokazywała jeden mecz w tygodniu. Były one emitowane w formie retransmisji w związku z późną porą odbywania się spotkań. Na żywo emitowano kilka spotkań, w tym Super Bowl. Skład komentatorski był taki sam.

W latach 2015-2017 Eleven Sports nadawało w Polsce NFL. Od 2021 do 2023 roku TVP Sport nadawała mecz o Super Bowl w lutym każdego roku.

Gdzie oglądać całą NFL?

Od sezonu 2023 wszystkie mecze NFL na świecie będzie nadawała platforma streamingowa DAZN. Dziesięcioletnia umowa z ligą obejmuje pakiet NFL Game Pass International, czyli wszystkie mecze sezonu zasadniczego, play-offy, Super Bowl, mecze w ramach Red Zone oraz spotkania archiwalne. Koszt dostępu za NFL Season Pass to 219,75 zł.