fot.: A+E Networks

Julia Wieniawa w obsadzie „Opowiem Ci o zbrodni” na Crime+Investigation Polsat

25 października Crime+Investigation Polsat zaprasza na drugi odcinek premierowego sezonu "Opowiem Ci o zbrodni". Tym razem widzowie w retrospekcji zobaczą znaną aktorkę Julię Wieniawę.

25 października Crime+Investigation Polsat zaprasza na drugi odcinek premierowego sezonu „Opowiem Ci o zbrodni”. Tym razem widzowie w retrospekcji zobaczą znaną aktorkę Julię Wieniawę.

Julia Wieniawa wcieli się w Zuzannę, która razem ze swoim chłopakiem – Kamilem (w tej roli Oskar Rybaczek) zamorduje dwójkę dorosłych. W obsadzie odcinka znalazł się również znany z reklam PlusaFilip Orliński. Narratorem historii będzie Przemysław Piotrowski.

Miłość doprowadza do morderstwa

Osiemnastoletnia poetka Zuzanna i jej chłopak Kamil znają się ze szkoły, jednak rodzice chłopaka nie akceptują ich związku, co ma stać się przyczyną następujących później zdarzeń. Tak oto 13 grudnia 2014 para w sposób niezwykle brutalny morduje rodziców Kamila, zadając im kilkadziesiąt ciosów nożem. Przybyli na miejsce zbrodni policjanci podkreślali, że nigdy wcześniej nie spotkali się z tak brutalnym zabójstwem.

Wzięłam udział w „Opowiem Ci o zbrodni”, ponieważ zaciekawiła mnie formuła tej produkcji. Dodatkowo sprawa, którą porusza Przemysław Piotrowski, ponownie zmroziła mi krew w żyłach. Pamiętam tę historię. Kiedy o niej mówiono, byłam niewiele młodsza od sprawców i było to dla mnie niewyobrażalne, jak można posunąć się do tak drastycznego czynu. Wcielając się w Zuzannę, mogłam spróbować zrozumieć jej motywy. Pomimo poznania wielu szczegółów dotyczących tej sprawy, nadal jest ona dla mnie niewyobrażalna – mówi Julia Wieniawa grająca w inscenizacjach Zuzannę.

Opowiem Ci o zbrodni
fot. A+E Networks

„Opowiem Ci o zbrodni” to seria, w której znani polscy pisarze prezentują historie, które wstrząsnęły krajem. W pierwszym odcinku Wojciech Chmielarz opowiedział o ojcobójstwie z Konina.

Seria „Opowiem Ci o zbrodni” premierowa emitowana jest w środy o godzinie 22:00 na Crime+Investigation Polsat.