Premiera 6. sezonu serialu „Wikingowie” w Polsat Seriale

Finałowy, 6. sezon telewizyjnego przeboju Wikingowie! Ta epicka saga rozpoczęła się od Ragnara Lothbroka, pierwszego przywódcy wikingów, który wyłonił się z mgły legendy. Zwieńczy ją równie spektakularne, co szokujące widowisko, w którym wraz z bohaterami tych dramatycznych wydarzeń przeniesiemy się ze Skandynawii na Wyspy Brytyjskie, z Grenlandii do Nowego Świata.

Finałowy, 6. sezon telewizyjnego przeboju Wikingowie! Ta epicka saga rozpoczęła się od Ragnara Lothbroka, pierwszego przywódcy wikingów, który wyłonił się z mgły legendy. Zwieńczy ją równie spektakularne, co szokujące widowisko, w którym wraz z bohaterami tych dramatycznych wydarzeń przeniesiemy się ze Skandynawii na Wyspy Brytyjskie, z Grenlandii do Nowego Świata.

 

Spadkobiercy pamięci Ragnara – Bjorn Żelaznoboki zostaje królem Kattegat, podczas gdy Ivar Bez Kości jest zbiegiem w Rusi Kijowskiej, a Lagertha planuje spokojną emeryturę na wiejskiej farmie, raz jeszcze jednak stanie do walki na śmierć i życie. Nadciąga zmierzch ery wikingów!

Minęło sześć miesięcy od bitwy o Kattegat i Bjorn Żelaznoboki (Alexander Ludwig) zostaje królem tej krainy. Gdy zmaga się z królewskimi obowiązkami, odkrywa, że nie może polegać na swojej matce, bo Lagertha (Katheryn Winnick) ma inne plany, które… zostaną tragicznie skorygowane i, na domiar złego, z winy… jej ukochanego syna. Bjorn jest mężem sławnej wojowniczki Gun0pnhild (Ragga Ragnars) i połączyło ich płomienne uczucie. Ale zdradzi ją z niewolnicą o imieniu Ingrid (Lucy Martin) i uczyni z niej drugą żonę. Bjorn nie potrafi też zdecydować, czy jako władca Kattegat powinien przybyć z odsieczą zaatakowanemu staremu wrogowi. Jako pierworodny syn Ragnara jest najlepszym kandydatem, by zostać pierwszym, wybranym podczas elekcji, królem Norwegii. Szlachectwo zobowiązuje, ale nie daje gwarancji zwycięstwa.

Ivar Bez Kości (Alex Høgh), uciekając na Wschód przed sprawiedliwą karą za bestialstwo, jakiego dopuścił się w Kattegat, wpada w ręce księcia Olega (Danila Kozlovsky) – bezwzględnego i nieprzewidywalnego władcy Rusi Kijowskiej. Czy syn Ragnara wreszcie spotkał godnego siebie przeciwnika? Nawet Ivar jest zszokowany bezmiarem zła, jakie kryje charakter Olega. Szybko zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie ten człowiek stanowi nie tylko dla niego, ale też dla bezbronnego nastoletniego prawowitego następcy kijowskiego tronu. Natomiast zaintrygowany twierdzeniami Ivara, że jest bogiem, Oleg wystawia go na próbę, bo sam uważa się za Proroka. Ale prawdziwy szok Ivar przeżyje, gdy spotyka ducha ze swojej przeszłości u boku Olega. Ich dziwny sojusz zagrozi już wkrótce bezpieczeństwu Skandynawii. Co zrobi Ivar, gdy z przerażeniem odkryje, że przyczyni się końca świata wikingów?

Ubbe (Jordan Patrick Smith) marzy o kolejnych odkrywczych podróżach i z Torvi (Georgia Hirst) spodziewają się narodzin wspólnego dziecka, podczas gdy jego młodszy brat, Hvitserk (Marco Ilsø) zmaga się z demonami przeszłości i upada coraz niżej. Do Kattegat tymczasem wraca Ketill Płaskonosy (Adam Kopeland) i, rzekomo, nie wie, co się stało z Flokim (Gustaf Skarsgård). Tylko Ubbe wydaje się ufać jego słowom i planuje z Torvi towarzyszyć mu w drodze powrotnej na Islandię. Oboje przed tą wyprawą w nieznane powierzają opiekę nad dwójką swoich małych dzieci Lagercie, nieświadomi, że śmiertelne niebezpieczeństwo czai się w pobliżu. Rodzinna tragedia tylko utwierdza ich w przekonaniu, że powinni ruszyć w drogę. Opuszczą ojczyste strony w poszukiwaniu nowych ziem i starych przyjaciół. Po dotarciu na wyspę spotykają tajemniczego wędrowca o imieniu Othere (Ray Stevenson), który opowiada im o Złotej Krainie na krańcu znanego wikingom świata. Czy powinni mu zaufać? Każdy musi rozważnie dobierać sojuszników, jeśli ma wyjść cało z nadchodzącej rzezi. Czy okrutni nordyccy bogowie porzucili synów Ragnara Lothbroka?

PREMIERA – 8.11.2023; środa; 21:00, 11.11.2023; sobota; 23:00 w Polsat Seriale