fot.: Maria Wytrykus/CANAL+/Grupa Polsat Plus

„Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box i CANAL+. Kulisy pracy w szpitalu

Już 16 czerwca widzowie zobaczą pierwsze odcinki thrillera medycznego "Sortownia". Twórcy serialu opowiedzieli, jak wyglądały zdjęcia do produkcji, które miały miejsce w prawdziwym szpitalu.

Już 16 czerwca widzowie zobaczą pierwsze odcinki thrillera medycznego „Sortownia”. Twórcy serialu opowiedzieli, jak wyglądały zdjęcia do produkcji, które miały miejsce w prawdziwym szpitalu.

„Sortownia” to serial, który przedstawia historię doktora Jacka Wolińskiego (Andrzej Chyra). Lekarz jest dręczony demonami przeszłości, przez co zmienia się w pana życia i śmierci. W produkcji pojawiają się również inne wątki i bohaterowie.

Twórcy próbują odtworzyć atmosferę i chaos panujący na oddziale SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy). W tym celu zdjęcia do produkcji odbywały się w jednym z zabytkowych polskich szpitali – Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus na Ochocie w Warszawie.

Zależało nam, żeby widz poczuł się jak naoczny uczestnik wydarzeń, które dzieją się w serialu, a nie tylko jak bierny widz. Wchodząc na plan filmowy, poczułam duży komfort, bo od razu poczułam się częścią tego świata, nie musiałam niczego udawać. Tym bardziej że lokalizacja, w której kręciliśmy zdjęcia, świetnie oddaje klimat prawdziwego szpitalnego życia – mówi Olga Sarzyńska, wcielająca się w rolę Mai.

„Przygotowałam się YouTube’em”

Jaśmina Polak, która wciela się w serialu w Olgę, młodą lekarkę opowiedziała w programie „Premierowa jazda” na antenie CANAL+ Premium o tym, jak przygotowywała się do zdjęć. Poinformowała, że rola była dla niej wyzwaniem. Przed rozpoczęciem nagrań oglądała operacje w serwisie YouTube. Pomogły jej też rozmowy z przyjaciółką z dzieciństwa, która jest lekarką.

Pracowaliśmy z dwoma świetnymi konsultantami – pracownikiem medycznym i lekarzem medycyny sądowej, którzy byli bardzo pomocni. Dzięki nim udało nam się jak najlepiej wcielić w nasze role i uniknąć przekłamań – powiedziała Jaśmina Polak.

Serial „Sortownia” liczy 8 odcinków. Premiera produkcji już 16 czerwca. Tego dnia w serwisach Polsat Box Go i CANAL+ online zostaną udostępnione pierwsze dwa odcinki. Serial będzie można oglądać w piątki o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium i CANAL+ 4K ULTRA HD.