fot.: CANAL+/Polsat/Maria Wytrykus

Poznaj bohaterów serialu „Sortownia”

16 czerwca w ofercie Polsat Box Go i CANAL+ online udostępnione zostaną pierwsze odcinki serialu "Sortownia". Produkcję będzie można oglądać również w CANAL+ Premium i CANAL+ 4K Ultra HD.

16 czerwca w ofercie Polsat Box Go i CANAL+ online udostępnione zostaną pierwsze odcinki serialu „Sortownia”. Produkcję będzie można oglądać również w CANAL+ Premium i CANAL+ 4K Ultra HD.

„Sortownia” to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Andrzej Chyra, Olga Goldys, Jaśmina Polak, Natalia Jędruś, Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Marcin Czarnik i Mariusz Bonaszewski.

Jacek (Andrzej Chyra)

Jacek Woliński jest głównym bohaterem serialu „Sortownia”. Jest on lekarzem, który w całości poświęcił się pracy. To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości. Woliński przez pacjentów określany jest jako „dobry lekarz”. Andrzej Chyra znany jest z takich produkcji, jak „Katyń”, „Pieniądze to nie wszystko” i „Magiczne drzewo”.

Jacek (Andrzej Chyra)
Jacek (Andrzej Chyra) – fot. CANAL+/Polsat

Justyna (Natalia Jędruś)

Justyna jest młodą dziewczyną, która jest związana z doktorem Jackiem tajemnicą z przeszłości. Opiekuje się nią dziadek (w tej roli Witold Dębicki), od którego co jakiś czas ucieka. Dziewczyna lubi imprezować. W Justynę wciela się Natalia Jędruś. Aktorka znana jest z produkcji „Bunt”, „(Nie)Znajomi” czy też „Barwy szczęścia”.

Justyna i Gawron
Justyna (Natalia Jędruś) i Gawron (Pascal Fischer) – fot. CANAL+ / Polsat / Maria Wytrykus

Robert (Marcin Czarnik)

Robert Tracz jest autorem książki „Odzyskaj własne życie”. Postać owiana jest aurą tajemniczości. Marcin Czarnik, aktor wcielający się w Roberta, jest znany z seriali: „Żywioły Saszy”, „Solid Gold” i „Pułapka”.

Nicole (Olga Goldys)

Nicole jest striptizerką w klubie zarządzanym przez Reni. Dziewczyna pochodzi z Ukrainy. Jest uzdolniona i dobrze wykształcona. Na Ukrainie pełniła kierownicze stanowisko w dziale eksploatacji zbóż. Całym sercem wspiera swojego syna, Igora. Uważa go, za największy sukces w jej życiu. Olga Goldys urodziła się w Kijowie. Jest aktorką i tancerką.

Sortownia: Nicole
Nicole (Olga Goldys) – fot. CANAL+ / Polsat / Maria Wytrykus

Olga (Jaśmina Polak)

Olga jest młodą lekarką, która dołączyła do ekipy lekarzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Wcześniej pracowała w prywatnej klinice. Jest przerażona tym, co dzieje się wokół. Często dostaje ataku paniki. W Olgę wciela się Jaśmina Polak. Aktorkę „Sortowni” można było oglądać m.in. w „Fucking Bornholm”, „Ślepnąc od świateł” i „The Office PL”.

Sortownia: Olga i Jacek
Olga (Jaśmina Polak) i Jacek (Andrzej Chyra) – fot. Polsat Box Go

Igor (Konrad Kąkol)

Igor jest nastolatkiem, synem Nicole. Chłopak jest wspierający – rozumie, że mama musi tymczasowo pracować w klubie nocnym. Sam pracuje tam jako kelner. Chce studiować weterynarię. Jacek pomaga mu w nauce chemii. Konrad Kąkol występował w serialu „Erynie” i filmie „Przejście”.

Gawron i Tomek (Pascal Fischer i Ignacy Liss)

Gawron i Tomek są nastolatkami, przyjaciółmi Justyny. Lubią imprezy, alkohol i inne używki. W postacie wcielają się aktorzy młodego pokolenia: Pascal Fischer oraz Ignacy Liss.

Pielęgniarki Beata i Maja (Izabela Dąbrowska i Olga Szarzyńska)

W serialu „Sortownia” występują też Izabela Dąbrowska („Blondynka”, „Ucho prezesa”, Kabaret na Koniec Świata) oraz Olga Szarzyńska („Samo życie”, „Siostry”, Kabaret na Koniec Świata). Aktorki wcielają się w postaci pielęgniarek. Są naprawdę pomocne, choć pozwalają sobie na niewybredne plotki o pacjentach.

Olga, Beata i Jacek
Olga (Jaśmina Polak), Beata (Izabela Dąbrowska) i Jacek (Andrzej Chyra) – fot. CANAL+ / Polsat / Maria Wytrykus

Reni (Ilona Ostrowska)

Akcja produkcji dzieje się nie tylko w szpitalu, ale również w klubie ze striptizem. Jego menadżerką jest Reni, surowa i konkretna kobieta. W tę rolę wciela się Ilona Ostrowska, czyli popularna Lucy z „Rancza” i Beata z „Komisarz Mamy”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Ordynator (Artur Barciś)

W ordynatora szpitala, w którym pracują Jacek i Olga, wciela się Artur Barciś. Aktor znany jest z seriali „Ranczo”, „Miodowe lata” oraz „Doręczyciel”.

Sortownia: Artur Barciś
fot. Artur Barciś – fot.
CANAL+ Polska / YouTube

Twórcy serialu

W serialu „Sortownia” nie brakuje też epizodycznych postaci. W obsadzie produkcji znaleźli się również m.in.: Damian Kret, Maciej Miszczak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Andrzej Szeremeta, Jan Jakubik, Jakub Kamieński i Filip Karaś.

Sortownia: Justyna i kierowca samochodu (Damian Kret)
Justyna (Olga Goldys) i kierowca samochodu (Damian Kret) – fot. CANAL+ / Polsat

Reżyserką serialu jest Anna Kazejak. Za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Zaś za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Producentem wykonawczym jest TFP. Muzykę skomponował Michał Kush.

Sortownia – premiera w internecie i TV

Serial „Sortownia” liczy 8 odcinków. Premiera produkcji już 16 czerwca. Tego dnia w serwisach Polsat Box Go i CANAL+ online zostaną udostępnione pierwsze dwa odcinki. Kolejne co piątek.

„Sortownię” będzie można oglądać również w telewizji. Serial pokazywać będzie CANAL+ Premium i CANAL+ 4K ULTRA HD w piątki o godzinie 21:00. W późniejszym czasie planowana jest emisja w dostępnym za darmo kanale Grupy Polsat Plus.