fot.: Polsat

Polsat News nadaje już od 15 lat. „Największe źródło informacji w kraju”

7 czerwca 2008 roku rozpoczął nadawanie Polsat News. Obecnie informacje i publicystyka Grupy Polsat Plus to kanały informacyjne: Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24 oraz serwisy internetowe polsatnews.pl i wydarzenia.interia.pl.

7 czerwca 2008 roku rozpoczął nadawanie Polsat News. Obecnie informacje i publicystyka Grupy Polsat Plus to kanały informacyjne: Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24 oraz serwisy internetowe polsatnews.pl i wydarzenia.interia.pl.

Już dzień przed startem Polsat News, widzowie głównej anteny zobaczyli, jak będzie wyglądało studio nowej anteny. O godzinie 18:50 wyemitowano „Wydarzenia” z nowego pomieszczenia znajdującego się na parterze budynku przy ulicy Ostrobramskiej. Serwis zyskał też nową oprawę, a w logo pojawiła się strzałka – symbol startującego Polsat News.

Kanał informacyjny ruszył dzień później, dzień po starcie EURO 2008. Widzów powitał Artur Kaczmarski, a pierwszy serwis informacyjny poprowadził Konrad Krakowiak. Polacy liczyli na dobry wynik naszych piłkarzy na mistrzostwach, a nadawca także na sukces Polsat News. Z tym pierwszym był niestety problem.

Siłą Polsat News miała być nowoczesność. Był to pierwszy kanał informacyjny nadawany w formacie 16:9. Warto wspomnieć, że nadawca jako jeden z pierwszych zaczął na szeroką skalę korzystać z relacji z wykorzystaniem bezprzewodowej transmisji danych. Dzięki internetowi LTE dziennikarze mogli nadawać z wielu miejsc w kraju bez konieczności korzystania z łącza satelitarnego.

Polsat News dzisiaj

Aktualnie Polsat News to jeden z najchętniej oglądanych kanałów informacyjnych. W ofercie znajdują się pasma informacyjne, takie jak „W rytmie dnia” i „Obraz dnia”, czy też programy publicystyczne: „Graffiti”, „Debata dnia”, „Punkt widzenia”. W ofercie nie brakuje również programów społecznych, a wśród nich „Interwencja. Taka jest Polska”, „Państwo w państwie” oraz „#JesteśmyDlaDzieci”.

Polsat News to także ludzie. O poranku widzów witają Beata Cholewińska, Małgorzata Świtała, Mariusz Abramowicz i Piotr Jędrzejek. Następnie najświeższe informacje prezentują m.in. Igor Sokołowski, Bartosz Kwiatek i Agata Biały. Na główne wydanie „Wydarzeń” zapraszają Dorota Gawryluk, Katarzyna Zdanowicz oraz Piotr Witwicki. Zaś wieczorem dzień podsumowują Joanna Wrześniewska-Sieger i Jarosław Gugała.

Agnieszka Gozdyra, Bogdan Rymanowski, Grzegorz Jankowski to natomiast twarze wieczornej publicystyki. Ponadto na antenie stacji polityków przepytują Marcin Fijołek, Dariusz Ociepa, Grzegorz Kępka i Wojciech Dąbrowski. Ekipę reporterską tworzą dziennikarze pracujący w Warszawie, w innych miastach Polski, jak i za granicą. Prognozę pogody prezentują Milena Rostkowska-Galant, Paulina Sykut-Jeżyna, Klaudia Kroczek, Marek Horczyczak i Jarosław Kret. Zaś o sporcie opowiadają dziennikarze Polsat Sport, a w tym gronie m.in. Patrycja Zachorska, Karolina Szostak, Paulina Chylewska, Przemysław Iwańczyk i Jerzy Mielewski.

Wsparciem dla ekipy Polsat News są edytorzy, operatorzy, montażyści, realizatorzy, dźwiękowcy, kierownicy planu, inżynierowie studia i wiele innych osób, bez których telewizja nie mogłaby istnieć.

Tylko nasza grupa medialna w Polsce może pochwalić się tak szeroko rozbudowanym i świetnie rozwiniętym obszarem informacyjnym. Dzięki bardzo dobrze współpracującym ze sobą stacjom informacyjnym oraz serwisom internetowym marki newsowe Telewizji Polsat tworzą wspólnie największe źródło informacji w kraju. Polsat News, Wydarzenia 24, program informacyjny „Wydarzenia” oraz serwisy internetowe Polsatnews.pl i Interia Wydarzenia – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji.

Telewizja i internet

Nową marką informacyjną Grupy Polsat Plus są Wydarzenia 24. Jest to stacja emitująca serwisy informacyjne przez cały dzień. Widz, włączając kanał o dowolnej porze, dowie się tego co najważniejsze. Widzowie Polsat News 2 mogą obejrzeć powtórki programów z głównej anteny oraz znaleźć aktualne kursy walut i dane z giełdy. Najświeższych informacji nie brakuje w serwisach polsatnews.pl i wydarzenia.interia.pl. Uzupełnieniem oferty są profile w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, czy też TikTok.

Według dostępnych szacunków ponad 8 milionów internautów i aż 23 miliony widzów każdego dnia pozyskuje informacje dzięki Polsat News, Wydarzeniom 24 Polsatnews.pl, Interii Wydarzenia i programowi „Wydarzenia”. Bez względu na miejsce w jakim się znajdują oraz urządzenia, z których korzystają – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Polsat News dostępny jest w ofercie operatorów satelitarnych i kablowych, a także w naziemnej telewizji cyfrowej w kodowanym MUX4.