Nina Terentiew autorką tekstów w Interia.pl

Nina Terentiew w związku z 20-leciem Festiwali Polsatu w Sopocie zdecydowała się na opisanie swoich wspomnień z wydarzeniem. Tak powstał "Festiwalowy alfabet Niny Terentiew".

Nina Terentiew w związku z 20-leciem Festiwali Polsatu w Sopocie zdecydowała się na opisanie swoich wspomnień z wydarzeniem. Tak powstał „Festiwalowy alfabet Niny Terentiew”.

Była dyrektor programowa Polsatu, a obecnie członek rady nadzorczej stacji, wspomina gwiazdy i wydarzenia związane z TopTrendy i Polsat SuperHit Festiwal. „Festiwalowy alfabet Niny Terentiew”. został podzielony na pięć części. Teksty są dostępne w serwisie muzyka.interia.pl.

Pierwszą część otwiera literka A jak Amfiteatr. Nina Terentiew wspomina m.in. koncert Whitney Houston. Opisuje również, że zawsze w środku panuje gorąca atmosfera.

Przed festiwalem zwykle dzwonią do mnie koledzy z produkcji i mówią: „Bierzemy ciepłe rzeczy”. I bierzemy je. A potem – nie uwierzysz – atmosfera zabawy rozgrzewa ten lodowaty amfiteatr – wspomina Nina Terentiew.

W drugiej części nie brakuje anegdot na temat gwiazd z programu „Must be the Music. Tylko muzyka”: o Igorze Herbucie i zespole Enej. Nina Terentiew opowiada też o członkach Kabaretu Moralnego Pokoju. Literkę G reprezentuje Górski Robert.

Prosisz ich, żeby ci coś napisali i dostajesz małe arcydzieło. Pisali dialogi na galę 30-lecia Polsatu. Balansowali na bardzo cienkiej granicy, w tekstach były osobiste wycieczki do różnych osób łącznie z prezesem Zygmuntem Solorzem, z Edwardem Miszczakiem, przytyki do mnie. Ale one były tak fantastycznie zrobione, że nikt nie poczuł się obrażony – opowiada Nina Terentiew.

Nina Terentiew w latach 2007-2023 piastowała stanowisko Dyrektora Programowego Telewizji Polsat. Od 16 stycznia tę funkcję pełni Edward Miszczak. Grupa Interia należy do Grupy Polsat Plus.