fot.: YT tvnpl

Edward Miszczak w Telewizji Polsat. Będzie dyrektorem programowym

Edward Miszczak dołączy od stycznia do Telewizji Polsat.

Edward Miszczak dołączy od stycznia do Telewizji Polsat.

Informację o tym podał portal Polsat News w czwartek, 24 listopada. Były dziennikarz, a także do czerwca 2022 roku dyrektor programowy telewizji TVN obejmie to samo stanowisko w Telewizji Polsat. Swoją pracę rozpocznie w poniedziałek, 16 stycznia 2023 roku. Miszczak na stanowisku zastąpi Ninę Terentiew, która wejdzie w skład rady nadzorczej stacji. Nieoficjalne informacje na ten temat podawał już na początku października Presserwis.

Nina Terentiew pracuje w Polsacie od października 2006 roku. Początkowo była doradcą Zygmunta Solorza i zarząd do spraw produkcji polskiej. W kwietniu 2007 roku awansowała na stanowisko Dyrektora Programowego Telewizji Polsat, zastępując Waldemara Dzikiego. Rok później została członkiem zarządu spółki.

Kim jest Edward Miszczak?

Edward Miszczak jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. W 1990 roku współtworzył radio RMF FM, aktualnie najchętniej słuchaną rozgłośnię w Polsce. Po kilku latach zdecydował się o odejściu ze stacji. Od 1997 roku współtworzył telewizję TVN, gdzie w latach 1998-2022 roku był dyrektorem programowym.