fot.: Polsat

Katarzyna Dowbor komentuje odejście z „Nasz nowy dom”

8 maja Telewizja Polsat ogłosiła, że Katarzyna Dowbor nie będzie prowadzić już programu "Nasz nowy dom". Prezenterka odchodzi ze stacji po 10 latach współpracy.

8 maja Telewizja Polsat ogłosiła, że Katarzyna Dowbor nie będzie prowadzić już programu „Nasz nowy dom”. Prezenterka odchodzi ze stacji po 10 latach współpracy.

Katarzyna Dowbor prowadziła „Nasz nowy dom” od 2013 roku. Przez ten czas razem z ekipą programu wyremontowała prawie 300 domów. Edward Miszczak, nowy dyrektor programowy Telewizji Polsat podziękował prezenterce „za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu”.

„To nie była moja decyzja”

Do sprawy odniosła się sama zainteresowana. Katarzyna Dowbor opublikowała specjalny post z podziękowaniem dla rodzin, ekip budowlanych, produkcji oraz widzów „Nasz nowy dom”.

Po dziesięciu latach pracy muszę się pożegnać z programem, który był chyba najważniejszy w moim życiu. Programem, który był misją i miał jedno niesamowite przesłanie – po prostu pomagał ludziom. Dawał nadzieję tym, nad których losem nikt się nie pochylał. Nam udawało się to aż przez 10 lat! To mnóstwo czasu spędzonego z cudownymi ludźmi. Dlatego chcę Wam za to teraz podziękować. Dziękuję wszystkim naszym rodzinom. Na zawsze pozostaniecie w moim sercu! – można przeczytać na Instagramie Katarzyny Dowbor.

Katarzyna Dowbor i ekipa
fot. Polsat

Dowbor szczególnie podziękowała Ninie Terentiew za to, że dała jej szansę poprowadzić „Nasz nowy dom” i uwierzyła w nią.

I tylko tak trochę smutno, że już nigdy nie wypowiem tych magicznych słów: „Wyremontujemy Wasz dom!”. Będę tęsknić za Wami! – napisała na koniec.

Ponadto prezenterka w komentarzu pod postem Telewizji Polsat potwierdziła, że odejście z programu to nie była jej decyzja.

Maciej Dowbor komentuje

Do sprawy odniósł się również syn Katarzyny Dowbor, Maciej, który także jest związany z Polsatem. Konferansjer prowadzi show „Twoja twarz brzmi znajomo”. W komentarzu odniósł się do słów o odmłodzeniu programu „Nasz nowy dom”.

Wykonałaś kawał dobrej roboty… Myślę, że czas pokaże, że nie zawsze nowe i młodsze znaczy lepsze! Na szczęście Ty wciąż jesteś młoda i perspektywiczna, więc nie mam wątpliwości, że jeszcze wiele nam pokażesz! – napisał Maciej Dowbor.

Katarzyna Dowbor - pandemia
fot. Polsat

Pod postem Katarzyny Dowbor pojawiły się komentarze innych znanych osobistości. Pozdrowienia przesłała Katarzyna Skrzynecka, z którą Polsat zakończył współpracę kilka miesięcy temu. Była dziennikarka Polsat News, Joanna Górska wskazała na emocje, jakie towarzyszyły prezenterce i rodzinom podczas realizacji programu: „na innych antenach pojawiały się podobne programy, ale tylko podobne”. Natomiast prowadzący legendarny talk show Polsatu „Na każdy temat”, Mariusz Szczygieł zwrócił uwagę na fakt, że stacja żegna się z kolejną Katarzyną.

„Nasz nowy dom” można oglądać w czwartki o godzinie 20:05 w Polsacie. Ostatni odcinek bieżącego sezonu zostanie wyemitowany 18 maja.