fot.: Disney/Polsat

100 lat Disneya w Polsacie. Piosenki z bajek w wykonaniu Kayah, Górniak i Kozidrak

10 kwietnia, w poniedziałek wielkanocny Telewizja Polsat ponownie zaprosi na "Dzień Disneya". Tego dnia stacja pokaże też specjalne wydarzenie z okazji 100-lecia producenta.

10 kwietnia, w poniedziałek wielkanocny Telewizja Polsat ponownie zaprosi na „Dzień Disneya”. Tego dnia stacja pokaże też specjalne wydarzenie z okazji 100-lecia producenta.

Wieczorem, o godzinie 20:00 Polsat zaprezentuje koncert „100 lat Disneya”. Podczas wydarzenia znane gwiazdy zaśpiewają utwory z bajek Disneya. Widzowie usłyszą między innymi przeboje z filmów „Kraina Logu”, „Król lew” oraz „Piękna i bestia”. Na scenie wystąpią Michał Szpak, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Cleo i Igor Herbut. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Myszka Miki, czyli Kacper Kuszewski.

Dzień Disneya ponownie w Polsacie

Przez cały dzień, Polsat będzie prezentować animacje z wytwórni Disney i Disney Pixar. Już o godzinie 7:25 stacja zaprosi na film „Zaplątani”. Roszpunka (w polskiej wersję dźwiękowej Julia Kamińska) jest odważna i niezależna i stanowi wzór do naśladowania. Jednak jej historia nie byłaby kompletna bez zaradnego, sprytnego i przystojnego łotrzyka, Flynna (Maciej Stuhr) oraz jego konia. Następnie stacja pokaże krótkometrażową kontynuację „Zaplątanych”, czyli „I żyli długo i zaplątani”.

O 9:40 Polsat zaprasza na oscarową animację „Ratatuj” o sprytnym szczurze o imieniu Remy (Zbigniew Zamachowski). Razem z niezdarnym kucharzem, Linguinim (Cezary Kosiński) przygotowuje przepyszne dania w znanej restauracji.

W południe stacja zaprezentuje przygody walecznej dziewczynki – Vaiany. Polinezyjska księżniczka chce dokończyć dzieła swych przodków. Wyrusza w niebezpieczną misję. Później, o godzinie 14:20 zostanie wyemitowany film „Zwierzogród”. Bajka prezentuje przygody dzielnej króliczki Judy (Julia Kamińska) oraz chytrego lisa Nicka (Paweł Domagała). W oryginale głos jednej z postaci podkładała Shakira.

Przed „Wydarzeniami”, o 16:35 Polsat zaprosi na przygodowy film „Księga dżungli”. Jest to produkcja o Mowglim, chłopcu wychowanym przez rodzinę wilków. Zagrożenie ze strony tygrysa zmusza go do ucieczki z dżungli. Rozpoczyna się niesamowita podróż.

Disney+ w ofertach Plus, Polsat Box i Netii

Wszystkie filmy, które Polsat pokaże 10 kwietnia, można obejrzeć w serwisie Disney+. Usługa jest dostępna dla abonentów sieci Plus, Polsat Box, a także w Netia. Klienci mogą uzyskać dostęp za darmo, nawet przez rok w wybranych ofertach. Ponadto od marca aplikacja jest dostępna bezpośrednio w dekoderach 4K Polsat Box oraz Netii.