fot.: Boomerang

Koniec telewizji Boomerang. Czy można rozwiązać umowę? Stanowisko Polsat Box

17 marca kanał dla dzieci - Boomerang zakończy nadawanie. Stacja jest dostępna w ofercie Polsat Box od 2005 roku. Czy w związku z tym można rozwiązać umowę bez kary umownej ?

17 marca kanał dla dzieci – Boomerang zakończy nadawanie. Stacja jest dostępna w ofercie Polsat Box od 2005 roku. Czy w związku z tym można rozwiązać umowę bez kary umownej ?

Boomerang jest stacją należącą do Warner Bros. Discovery. Kanał kieruje swoje programy do dzieci w wieku 4-7 lat. Boomerang prezentuje lekką i pełną humoru rozrywkę ze znanymi bohaterami. Na antenie stacji można zobaczyć przygody między innymi Królika Bugsa i Strusia Pędziwiatra. Nie brakuje też odcinków kreskówek z serii „Scooby-Doo”, „Tom i Jerry” oraz „Jaś Fasola”. Czas reklamowy sprzedaje Polsat Media.

Polsat Box – czy można rozwiązać umowę?

Abonenci Polsat Box mają prawo do rozwiązania umowy bez płacenia kary umownej między innymi w przypadku zmiany regulaminu lub cennika. Taka możliwość dotyczy również zmiany oferty w przypadku wyłączenia kanału. W ostatnim czasie część abonentów platformy mogła wypowiedzieć umowę z powodu zakończenia nadawania kanału Lifetime.

Telewizja Boomerang, w przypadku większości umów z Polsat Box, jest kanałem gwarantowanym. Rodzi się zatem pytanie, czy można rozwiązać umowę z Polsat Box bez płacenia kary umownej z powodu zmiany oferty.

Według informacji przekazanych przez nadawcę kanał Boomerang przejdzie rebranding i zmieni nazwę na Cartoonito. W Polsat Box nic się nie zmieni w dostępności tego kanału – poinformowała Olga Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu.

Podobne oświadczenie otrzymaliśmy od PR Managera Netii. Dodał, że Boomerang w sieci Netia nie jest kanałem gwarantowanym.

Cartoonito zamiast Boomeranga w Polsat Box i Netii

W miejsce telewizji Boomerang ruszy nowy kanałCartoonito. Stacja będzie miała zbliżony format do swojego poprzednika. Telewizja kierowana będzie do dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Na jej antenie pojawią się kreskówki już teraz znane z Boomeranga. Jak poinformował nadawca, rebranding jest częścią globalnej strategii Warner Bros. Discovery.

Telewizja Boomerang dostępna jest na pozycji 92 i 511 w Polsat Box. Sieć Netia oferuje kanał na pozycji 103.