Oliwia Bieniuk w obsadzie serialu Gliniarze. Prace nad 14. sezonem produkcji

Rozpoczęły się zdjęcia do 14. sezonu serialu „Gliniarze”. Do obsady dołączą nowe twarze – Oliwia Bieniuk oraz Natalia Brudniak. Emisja czternastego sezonu na początku przyszłego sezonu na głównej antenie telewizji Polsat.

Rozpoczęły się zdjęcia do 14. sezonu serialu „Gliniarze”. Do obsady dołączą nowe twarze – Oliwia Bieniuk oraz Natalia Brudniak. Emisja czternastego sezonu na początku przyszłego sezonu na głównej antenie telewizji Polsat.

Obecnie na antenie widzowie mogą oglądać odcinki trzynastego sezonu. Serial można oglądać o 17:00 w Polsacie oraz w internecie w serwisie Polsat Go.

W 14. sezonie przed „Gliniarzami” szereg nowych wyzwań, które wymagać będą sprytu, inteligencji i kreatywności. Jak sobie z nimi poradzą?

Julia Szwarc, w tej roli do obsady dołącza Oliwia Beniuk. Córka Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka gra siostrzenicę komendanta Centralnego Biura Policji Roberta Szwarca (Zbigniew Kozłowski). Natomiast grono policyjnych detektywów zasila Olga Lipska, w którą wciela się Natalia Brudniak.

Julia Szwarc jest córką siostry Szwarca. Po latach mieszkania z matką za granicą, przyjeżdża do Warszawy i zaczyna studia na Wydziale Psychologii. Trafia pod opiekę wuja. Pewna siebie, rogata, bardzo inteligentna dziewczyna jest dużym wyzwaniem dla Szwarca, który nie ma żadnego doświadczenia z młodzieżą. Plany rodziny związane z przyszłością Julii są skrajnie różne – jej matka i Szwarc chcieliby, żeby skupiła się na studiach, ale dziewczyna chce zostać influencerką i w ten sposób zarabiać łatwo duże pieniądze. Julia mieszka na stancji z koleżanką, co sprawia że Szwarc nie ma nad nią pełnej kontroli. Za to jego siostrzenica wynajduje coraz to nowe preteksty, żeby niespodziewanie wpaść na komendę, gdzie bawi ją stawianie wuja w kłopotliwych sytuacjach. Szybko łapie kontakt z Żanetą (Monika Miller), która pomoże jej, kiedy Julia wpadnie w kłopoty.

Aspirant sztabowy Olga Lipska pochodzi z warszawskiej Pragi Północ. Funkcjonariuszka miała ciężkie dzieciństwo. Jej ojciec pił i znęcał się nad rodziną, a jej „znajomymi z podwórka” byli w większości dilerzy i złodzieje. Obracając się w takim towarzystwie, Olga odebrała twardą szkołę życia. Nauczyła się samodzielności, stała się sprytna i obrotna. Widząc upadek wielu swoich znajomych, którzy kończyli w więzieniach lub na cmentarzach, zdecydowała się zmienić swoje życie. Do policji wstąpiła, aby ratować dzieci z takich rodzin jak jej własna. Początkowo pracowała w Wydziale ds. Nieletnich, jednak przeniosła się do sekcji patrolowo-interwencyjnej. Jej szybki awans do CBP wzbudza podejrzenia u innych detektywów. Szczególną nieufnością darzy ją Rafalski (Łukasz Strzałka), który podejrzewa Olgę o „mocne plecy” i protekcję.

Obecnie emitowany jest 13. sezon serialu „Gliniarze”. Nowe odcinki można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00 w Polsacie oraz w Polsat Go.