fot.: YT Polsat

Polsat Sport pokaże wszystkie mecze Mistrzostw Świata siatkarzy

W piątek, 26 sierpnia rozpoczynają się rozgrywane w Polsce i Słowenii mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Kanały sportowe Telewizji Polsat pokażą wszystkie mecze tego czempionatu.

W piątek, 26 sierpnia rozpoczynają się rozgrywane w Polsce i Słowenii mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Kanały sportowe Telewizji Polsat pokażą wszystkie mecze tego czempionatu.

Najbardziej rozbudowane będą transmisje z udziałem Polaków oraz mecze fazy medalowej. Nadawca będzie korzystał z pomieszczeń zlokalizowanych w arenach turnieju, jak i z warszawskiego multimedialnego studio Polsatu Sport. W kilkudziesięcioosobowym składzie obsługującym turniej znaleźli się Jerzy Mielewski, Marcin Lepa, Przemysław Iwańczyk czy Paulina Chylewska.

Wśród komentatorów nie zabraknie Tomasza Swędrowskiego, którego głos od ponad 20 lat towarzyszy kibicom przy wszystkich sukcesach polskiej siatkówki. Przy turnieju dla stacji pracować będą mistrzowie Europy Daniel Pliński, Paweł Woicki i Michał Ruciak czy asystent selekcjonera na poprzednich mistrzostwach świata, Jakub Bednaruk. Będą także Wojciech Drzyzga, Ryszard Bosek, Damian Dacewicz, Ireneusz Mazur czy Andrzej Wrona, którzy od lat współpracują z Polsatem przy transmisjach siatkarskich.

Aranżacja „Love Me Again” utworem promującym siatkówkę w Polsacie

Z okazji mistrzostw świata siatkarzy i siatkarek, które odbędą się na przełomie września i października, Polsat Sport przygotował specjalny spot wideo, którego motywem przewodnim jest polska aranżacja utworu Johna Newmana „Love Me Again”. Utwór ten „wystąpił” w wielu hollywoodzkich hitach filmowych, a w serwisie YouTube ma blisko miliard wyświetleń.  Stacja promuje go hasłem „Cała siatkówka tylko w Polsacie”. W maju telewizja porozumiała się z FIVB w sprawie praw do transmitowania najważniejszych imprez w tej dyscyplinie do 2032 roku.

FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn 2022

Mistrzostwa świata zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września. Faza grupowa, obejmująca 24 zespoły, potrwa do 31 sierpnia, a jej areny to Katowice i Lublana. Mecze 1/8 finału (3-6.09) oraz ćwierćfinały (7-8.09) odbędą się w stolicy Słowenii oraz w Gliwicach. Z kolei półfinały (10.09) oraz finał i mecz o brąz (11.09) zostaną rozegrane w świątyni polskiej siatkówki – katowickim Spodku. W czasie całego turnieju Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News i serwis Polsat Box Go pokażą na żywo łącznie 52 mecze.