fot.: Polsat Sport

Polsat do 2032 roku będzie pokazywał reprezentacyjną siatkówkę

Telewizja Polsat przedłużyła prawa do transmisji reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Nowa umowa z Volleyball World ma obowiązywać do 2032 roku.

Telewizja Polsat przedłużyła prawa do transmisji reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Nowa umowa z Volleyball World ma obowiązywać do 2032 roku.

Porozumienie dotyczy międzynarodowych rozgrywek kobiecych i męskich, w tym przede wszystkim mistrzostw świata. Nowa umowa obejmuje transmisje z trzech Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w latach 2022 (w Polsce), 2026, 2030, Ligi Narodów aż do 2032 roku, w tym czternastu turniejów kwalifikacyjnych i dwóch turniejów finałowych, które odbędą się w Polsce, Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej i cyklu turniejów Beach Pro Tour, Klubowych Mistrzostw Świata, nowego międzynarodowego turnieju reprezentacyjnego (zastępującego Puchar Świata), zaplanowanego na lata 2025 i 2029.

Siatkówka to nasza narodowa dyscyplina, która pod względem osiągnięć wyprzedza wszystkie pozostałe. Wspieramy siatkówkę od wielu lat jako Polsat i jako sieć Plus. Jesteśmy ogromnie dumni, że mogliśmy mieć udział w tych sukcesach i gorąco kibicujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom w walce o kolejne. Niezmiernie cieszy nas również doskonała współpraca z FIVB, jednym z naszych najważniejszych i najbardziej prestiżowych Partnerów ze świata sportu. Szczególne słowa uznania należą się Prezesowi FIVB, Ary’emu Gracie, który jak nikt inny doskonale zna i rozumie siatkówkęmówi Zygmunt Solorz, twórca i właściciel Telewizji Polsat.

Najlepsza siatkówka – tylko w Telewizji Polsat. Mamy aż sześć kanałów sportowych, dzięki czemu możemy obsługiwać największe turnieje, a nasi widzowie mogą oglądać kilka meczów jednocześnie. Właśnie oddaliśmy do użytku najnowocześniejszy wóz transmisyjny w tej części Europy. Pracuje w technice HDR i dostarcza widzom czterokrotnie bardziej szczegółowy obraz niż dotychczas. Tym samym Polsat kolejny raz podniósł poprzeczkę w dziedzinie realizacji telewizyjnej, a nasi widzowie siedząc wygodnie w domu i oglądając nasze transmisje sportowe mogą odnieść wrażenie, że są na boiskuStanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Międzynarodowa siatkówka w Polsacie Sport

Polsat Sport pokazuje imprezy mistrzowskie w siatkówce od 2006 roku. Pierwszą z nich były mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce, które odbyły się w Japonii i mistrzostwa świata kobiet, które także miały miejsce w tym kraju. Transmisje spotkań reprezentacji Polski pokazywano również w Polsacie otwartym, także w formie retransmisji. Polsat produkował sygnał z turniejów Ligi Światowej, World Grand Prix, Ligi Narodów, mistrzostw Europy, a także z mistrzostw świata mężczyzn, które w 2014 roku odbywały się w Polsce. Telewizja Polsat ma być także producentem sygnału z mistrzostw świata kobiet i mężczyzn, które w 2022 roku odbędą się między innymi w naszym kraju.

Nowa umowa jest świadectwem globalnego rozwoju naszej dyscypliny. Potwierdza także słuszność działań podjętych przez Volleyball World w kierunku poprawy jakości produkcji na potrzeby międzynarodowej siatkówki. Podpisanie tak znaczącego kontaktu z kluczowym partnerem telewizyjnym jakim jest Polsat, to dla nadawców z całego świata najlepsza ilustracja rosnącej wartości siatkówki jako produktu telewizyjnegoFinn Taylor, Dyrektor Zarządzający Volleyball World.