fot.: Polsat News

Telewizja Polsat rezygnuje z transmisji modlitwy Anioł Pański z udziałem Papieża Franciszka

Z ramówek kanałów Polsat News i Polsat Rodzina usunięto program "Angelus". W ramach audycji transmitowana była modlitwa Anioł Pański z udziałem Papieża Franciszka.

Z ramówek kanałów Polsat News i Polsat Rodzina usunięto program „Angelus”. W ramach audycji transmitowana była modlitwa Anioł Pański z udziałem Papieża Franciszka.

Program „Angelus”, który dotychczas można było oglądać w niedziele o godzinie 11:55, nie jest emitowany od 27 lutego 2022 roku. Audycja została zawieszona w związku z wybuchem wojny w Ukrainie.

Od maja program nie jest już umieszczany w ramówce Polsat News, a od czerwca również w Polsat Rodzina. Na antenie informacyjnej Grupy Polsat Plus o tej porze można oglądać „Cztery strony prasy”. W ramach programu zazwyczaj transmitowana jest modlitwa Anioł Pański. W wyjątkowych sytuacjach retransmisja pojawia się o innej godzinie.

Cztery strony prasy
Modlitwa Anioł Pański bywa emitowana z opóźnieniem – fot. Polsat News

Natomiast stacja prezentująca programy o tematyce chrześcijańskiej – Polsat Rodzina – dotychczas w porze „Angelusa” emitowała losowe programy lub felietony. Od czerwca w tym paśmie będzie można oglądać program dokumentalny „Tajemnicza Ziemia”.

Mamma mia
Widzowie Polsat Rodzina zamiast „Angelusa” oglądali m.in. powtórki „Mamma Mia!” – fot. Polsat Rodzina

„Angelus” emitowany był przez niemal 14 lat. W audycji transmitowana była modlitwa Anioł Pański oraz rozważania Ojca Świętego, jego krótka katecheza, zakończona błogosławieństwem na nowy tydzień. Główną prowadzącą była Małgorzata Ziętkiewicz. Gospodarzem audycji była również Milena Sławińska.

Msza święta w Telewizji Polsat

Bez zmian na antenach Grupy Polsat Plus transmitowane są msze święte ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W Polsat News liturgię można oglądać o godzinie 9:00. Natomiast transmisja mszy świętej dla dzieci rozpoczyna się o 10:30 w Polsat Rodzina.