fot.: Polsat

Małgorzata Ziętkiewicz prowadzącą program „Angelus”

Małgorzata Ziętkiewicz dołączy do grona prowadzących niedzielny program "Angelus". Niezmiennie audycję będzie prowadzić również Milena Sławińska.

„Angelus” emitowany jest już od 13 lat, zawsze w niedzielę o godzinie 11:55. W audycji transmitowana jest modlitwa Anioł Pański oraz rozważania Ojca Świętego, jego krótka katecheza, zakończona błogosławieństwem na nowy tydzień.

W aktualnie trwającym okresie Wielkiego Postu, kolejne wydania programu będą poświęcone objaśnieniu czytań oraz ewangelii poruszanej w niedzielnej mszy świętej. Pomagać w tym będą zapraszani do „Angelusa” goście – biskupi, księża oraz profesorowie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – bibliści, politolodzy i etycy.

Zastanowimy się m.in. co oznaczają słowa Papieża Franciszka, gdy mówi do wiernych, by w Wielkim Poście, pościć od plotek i oszczerstw – mówi Małgorzata Ziętkiewicz, prowadząca program.

W interpretacji scen ewangelii pomagać będą arcydzieła sztuki chrześcijańskiej. To właśnie sztuka, przez długi czas, była jedynym dostępnym komentarzem Słowa Bożego, pozwalającym zrozumieć wiernym ewangeliczny przekaz Biblii.

Tytuł programu – „Angelus” nawiązuje do pierwszych słów katolickiej modlitwy maryjnej „Angelus Domini nuntiavit Mariae” – (Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi…).

„Angelus” można oglądać w każdą niedzielę o godzinie 11:55 w Polsat News i Polsat Rodzina.