NEWS OMEDIACH.INFO

Polsat, TV4, Fokus TV i Polo TV w DVB-T2. Sprawdź szczegóły

Już 28 marca w szesnastu lokalizacjach zostanie zakończone nadawanie sygnału naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T. Zmiana standardu dotyczy między innymi kanałów: Polsat, TV4, Super Polsat, ESKA TV, Polo TV i Fokus TV.

Już 28 marca w szesnastu lokalizacjach zostanie zakończone nadawanie sygnału naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T. Zmiana standardu dotyczy między innymi kanałów: Polsat, TV4, Super Polsat, ESKA TV, Polo TV i Fokus TV.

Pierwszy etap przełączenia sygnału z DVB-T na DVB-T2 będzie miał miejsce w południowo-zachodniej Polsce. Od tego dnia nowy standard nadawania będzie dostępny w województwie dolnośląskim i lubuskim. Prace będą realizowane w nocy.

Proces został tak zaplanowany, aby przerwa w emisji była jak najkrótsza, i jak najmniej odczuwalna przez widzów, dlatego większość przełączeń jest zaplanowanych na późne pory nocne – poinformowało Biuro Prasowe Emitel S.A.

W województwie dolnośląskim zmiana sygnału dotyczy nadajników: Drołtowice, Głogów/Jakubów, Jelenia Góra/Śnieżne Kotły, Kłodzko/Czarna Góra, Kudowa/Góra Parkowa, Legnica/ul. Piastowska, Lubań/Nowa Karczma, Wałbrzych/Chełmiec, Wrocław/Ślęża i Wrocław/Żórawina.

DVB-T2 dolnośląskie
Parametry emisji DVB-T2 w woj. dolnośląskim – źródło Emitel

Zmiana standardu będzie miała też miejsce w województwie lubuskim, nadajniki: Dobiegniew, Gorzów Wielkopolski/ul. Podmiejska Boczna 21, Gubin, Żagań/Wichów oraz Zielona Góra/Jemiołów.

DVB-T2 lubuskie
Parametry emisji DVB-T2 w woj. lubuskim – źródło Emitel

Do końca czerwca DVB-T2 w całej Polsce

Pod koniec kwietnia zostanie zmieniony standard nadawania w kolejnych województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim oraz zachodnio-pomorskim. W trzecim etapie, 23 maja sygnał DVB-T2 HEVC zyskają mieszkańcy wschodnich krańców województwa wielkopolskiego, południowych mazowieckiego, a także łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. 27 czerwca, w ostatnim etapie standard zostanie zmieniony w północno-wschodniej Polsce. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie emitel.pl.

Mapa przełączeń sygnału
Terminy przełączenia sygnału na DVB-T2/HEVC. Kiedy DVB-T2 w twoim regionie? – fot. Telewizja Polska

W MUX1 dostępne są kanały: Antena HD, ESKA TV, Fokus TV, Polo TV, TTV, TV Trwam i TVP ABC. W ofercie MUX2 są: Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN7, Puls 2, TV6 i Super Polsat. MUX3 w całości należy do Telewizji Polskiej i w ramach niego nadawane są: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Sport HD, TVP Info HD i TVP Historia. Decyzję rezerwacyjną dla MUX4 ma INFO-TV-FM, spółka powiązana z Grupą Polsat Plus.