NEWS OMEDIACH.INFO

Koprodukcja Polsatu z telewizyjną premierą w Comedy Central

Comedy Central w lutym rozpocznie emisję serialu komediowego produkcji Polsatu i ViacomCBS Networks Polska. "Backdoor - Wyjście awaryjne" znajdzie miejsce w wieczornym, poniedziałkowym paśmie - informuje omediach.info.

Comedy Central w lutym rozpocznie emisję serialu komediowego produkcji Polsatu i ViacomCBS Networks Polska. „Backdoor – Wyjście awaryjne” znajdzie miejsce w wieczornym, poniedziałkowym paśmie – informuje omediach.info.

Serial będzie emitowany raz w tygodniu – od poniedziałku, 21 lutego o 22:00. Powtórki odcinków będzie można śledzić również w Polsat Comedy Central Extra. „Backdoor – Wyjście awaryjne” w formie skeczy opisuje relacje międzyludzkie i sytuacje z życie codziennego o tematyce społecznej, kulturalnej czy politycznej. Powstał on dzięki współpracy Grupy Polsat Plus i ViacomCBS Networks Polska.

W produkcji wystąpili m.in. Karolina Bacia, Tomasz Borkowski, Sebastian Cybulski, Katarzyna Kołeczek, Marcin Korcz, Paweł Koślik i Magda Smalara. Głównym scenarzystą został Doman Nowakowski, który pracował m.in przy „Świecie według Kiepskich” czy „Miodowych latach”. Serial oparty jest na na brazylijskiej licencji, a autorem koncepcji jest grupa Porta Dos Fundos.

Współpraca przy produkcji i dystrybucji serialu „Backdoor – wyjście awaryjne” to przykład najlepszych praktyk rynkowych opartych na solidnych założeniach strategicznych. Każdy z partnerów wnosi to, co ma najlepsze – siłę marek oraz stabilną widownię. Naszym atutem jest tematyczny kanał gromadzący fanów dobrej, odważnej rozrywki, humoru i komedii. Wierzę, że nasza wspólna oferta zwiększa możliwości dotarcia do szerokiej widowni, a do tego sam serial – unikalna produkcja na najwyższym poziomie – okaże się magnesem, który przyciągnie na nasze platformy nowych widzów i użytkowników – mówi Daniel Reszka, Wiceprezes ds. Marek Rozrywkowych i Młodzieżowych ViacomCBS Networks CE

Za produkcję odpowiedzialna jest firma Polot Media z Pawłem Binikiem w roli producenta. Pierwszy sezon serialu liczy 10 odcinków. Serial miał swoją premierę w serwisie Polsat Box Go 17 grudnia 2021 roku i był jako pierwszy premierowo dostępny dla posiadaczy pakietu Polsat Box Go.

Źródło: omediach.info