„Pogromcy potworów”, czyli rekolekcje ojca Szustaka w Polsat Rodzina

Już w najbliższą niedzielę 29 listopada o godz. 11:30 Polsat Rodzina zaprasza na „Pogromców potworów”, czyli rekolekcje charyzmatycznego ojca Adama Szustaka OP. Rekolekcje będą emitowane w kolejne cztery niedziele Adewentu o tej samej porze.

Adam Szustak OP to dominikanin, który od kilku lat prowadzi życie wędrownego kaznodziei, realizując w ten sposób zakonną dewizę: Głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby. Głosi ją na wielotysięcznych stadionach, w kościołach, w aulach i w parafiach. Jest autorem książek i audiobooków, youtuberem („Langusta na palmie”, dominikanie.pl). Pełni funkcję dyrektora Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Ojciec Szustak jest znany także ze swych nietuzinkowych komentarzy dotyczących bieżących spraw bliskich każdemu człowiekowi. W 2016 otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Grand Video Awards organizowanym przez magazyn Press w kategorii Najlepszy Vlog za odcinek „Słoń” z cyklu „Dobranocka.

Cykl rekolekcji zatytułowany jest „Pogromcy potworów”. Potworami (ogrami, wampirami) ojciec Szustak nazywa toksyczne postawy, relacje i pragnienia. Opowiada, jak je w sobie i innych zidentyfikować, pracować nad nimi i naprawić. Podpowiada też, jak zaprosić do tej „pracy” Boga.

– Zapraszam cię, byś i ty na ten następny odcinek drogi ku wieczności, którym niewątpliwie będzie kolejny rok twojego życia, wziął Słowo dane nam przez Pana Boga w liturgii. Wierzę, że Ono, jeśli zaczniesz je czytać, rozważać i przykładać do swojego życia, prawdziwie stanie się dla ciebie lampą, która nie tylko oświetla świat wokoło, ale i rozprasza ciemności duszy, by nieprzerwanie mogło cię nasycać Boże Światło – zachęca Adam Szustak OP. I dodaje – Jak zawsze, pozostaje tylko jedno pytanie: czy Mu uwierzysz i otworzysz swoje uszy?

Rekolekcje ojca Szustaka będzie można oglądać w cztery kolejne niedziele Adwentu: 29 listopada, 6, 13 i 20 grudnia o godzinie 11:30 tuż po transmisji Mszy świętej dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.