fot.: IPLA

„IplaWeek” wraca do IPLI w nowej odsłonie

Po dwumiesięcznej przerwie IPLA wznowiła nagrania autorskiego magazynu „IplaWeek”. Program zyskał nową oprawę graficzną i jest nadawany ze studia IPLI.

W piątek na profilu facebookowym IPLI zadebiutował nowy „IplaWeek”. Magazyn, w którym co tydzień widzowie mogą się dowiedzieć, co warto obejrzeć w serwisie VOD, został wcześniej zawieszony w związku z panującą na świecie pandemią koronawirusa SARS CoV-2.

– Najważniejszą wartością dla całego naszego zespołu jest bezpieczeństwo, dlatego podjęliśmy szybką decyzję o wstrzymaniu produkcji autorskich treści – mówi nam Andrzej Pawlonka, kierownik działu Multimedia platformy IPLA.

Dodaje, że powrót do studia wiąże się z szeregiem restrykcji i wymogów.

– Zachowujemy pełną ostrożność i stosujemy się do odgórnych zaleceń. Jesteśmy wyposażeni nie tylko w kamery i mikrofony, ale także maski oraz płyny dezynfekujące – zaznacza.

Po powrocie magazyn „IplaWeek” zyskał nową oprawę graficzną, a także jest nadawany ze studia platformy IPLA.

– Praca nad odświeżeniem naszego tytułu zajęła nam trochę czasu, ale wszystko odbywało się zdalnie, dzięki temu, że IPLA stworzyła nam do tego doskonałe warunki – stwierdza Krzysztof Machajski, prowadzący i współautor programu.

Zaznacza jednocześnie, że w formule programu nic się nie zmieni.

– Nadal chcemy opowiadać naszym widzom o tym, co dla nich produkujemy i co mogą znaleźć w naszej bogatej bibliotece VOD, przy czym zależy nam na tym, żeby było to dynamiczne, szybkie i ciekawe – kwituje.

Do tej pory studio IPLI było głównie wykorzystywane w programie Tomasza „Gimpera” Działowego „Lekko nie będzie”.

– To się zmieni, bo szykujemy w naszym studio jeszcze inne programy, na które warto czekać – kończy Andrzej Pawlonka.

„IplaWeek” to program platformy internetowej IPLA autorstwa Natalii Liberackiej i Krzysztofa Machajskiego, który emitowany jest od kwietnia 2019 roku w piątki o 16:30. W cotygodniowym cyklu omawiane są najciekawsze wydarzenia ze świata IPLI oraz Telewizji Polsat. Magazyn prowadzą Krzysztof Machajski oraz Paweł Ciszek.

Zobacz wszystkie odcinki „IplaWeek” w IPLI.