CSI:NY w Polsacie

Po sukcesie serialu CSI: Kryminalne zagadek Miami, Polsat zdecydował się na emisję pierwszego sezonu bliźniaczej produkcji - CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku. Pierwszy odcinek - 05.04.07 o 21.00.

Po sukcesie serialu CSI: Kryminalne zagadek Miami, Polsat zdecydował się na emisję pierwszego sezonu bliźniaczej produkcji – CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku. Pierwszy odcinek – 05.04.07 o 21.00.

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku powstały na kanwie niezwykle popularnych CSI: Kryminalnych zagadek Miami oraz stanowią kontynuację słynnego pierwowzoru – Kryminalnych zagadek Las Vegas – podobnie ich pomysłodawcami byli: Anthony E. Zuiker, Ann Donahue i Carol Mendelsohn. CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku miały swoją premierę na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS dnia 22.08.04, a więc dwa lata po fantastycznym starcie CSI: Kryminalnych zagadek Miami.

CSI: Kryminalne zagadki Miami oraz CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku zostały połączone dwoma wspólnymi epizodami, nadanymi przez telewizję CBS w dniach: 7 i 9.11.05. Odcinki opowiadały historię katastrofy lotniczej i seryjnego mordercy, który jest poszukiwany przez ekipy obydwu seriali i z tego powodu przyleciał do Nowego Jorku porucznik Horacio Caine, w którego postać wciela się gwiazdor CSI: Miami, David Caruso. Jeszcze jeden ważny element łączy obie te, sztandarowe produkcje CBS, a mianowicie melodia przewodnia – w obu przypadkach to utwór grupy \”The Who\”. W serialu CSI: NY wykorzystano ich piosenkę Baba O\’Riley (niekiedy tytułowaną też: Teenage Wasteland).

Nowojorskie laboratorium kryminalistyki wykorzystuje inne metody pracy, niż te stosowane przez ich kolegów w Las Vegas czy Miami. Ale wytrawni kryminolodzy z Nowego Jorku równie starannie analizują dowody i badają wszystkie tropy, aby ostatecznie rozwiązać zagadkowe zbrodnie. Większość scen serialu została nakręcona w Nowym Jorku, ale serial powstawał również w Los Angeles – z wyjątkową jak na produkcje telewizyjne starannością w oddaniu realiów, przede wszystkim policyjnych procedur i nowoczesnych metod śledczych, stosowanych współcześnie w policji (zapewne, nie tylko amerykańskiej). Warto podkreślić, że to właśnie: dbałość o realia łączy te wszystkie seriale i przyczyniło się do niebywałego sukcesu Kryminalnych zagadek… na całym świecie. CSI: NY prezentowany jest z równie wielkim powodzeniem dosłownie wszędzie, co dwa wcześniejsze seriale, powstałe według tej reguły.

Parę głównych bohaterów serialu grają prawdziwe gwiazdy kina i telewizji: Gary Sinise – nominowany do Oscara, zdobywca Złotego Globu oraz Emmy (m.in. za role w filmach: Forrest Gump, Truman) oraz nominowana do nagrody Emmy, Melina Kanakaredes (znana z serialu – Powrót do Providence). Detektywi: Mack \”Mac\” Taylor (Gary Sinise) i Stella Bonasera (Melina Kanakaredes), których doświadczenie i poświecenie w pracy są godne podziwu, zawsze też mogą liczyć na pomoc kompetentnego zespołu ekspertów. Nowojorskie laboratorium kryminalistyczne dysponuje najnowocześniejszym sprzętem i do analizy dowodów wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki. Wszystkich śledczych łączy ten sam szlachetny cel i upór w poszukiwaniu prawdy. Obserwując ich podczas śledztwa nad kolejną zbrodnią poznamy inne, nieznane, mroczne oblicze nowojorskiej metropolii. Ludzie mogą kłamać, dowody nigdy…

Źródło: Polsat