Solorz: wniosek w przyszłym tygodniu

Właściciel Polsatu - Zygmunt Solorz, powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że wniosek o zgodę na sprzedaż 25,1% akcji TV Polsat, niemieckiej firmie Axel Springer wpłynie do UOKIK w następnym tygodniu.

Właściciel Polsatu – Zygmunt Solorz, powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że wniosek o zgodę na sprzedaż 25,1% akcji TV Polsat, niemieckiej firmie Axel Springer wpłynie do UOKIK w następnym tygodniu.

Choć od ogłoszenia transakcji minęło prawie półtora miesiąca, medialny koncern Axel Springer i Telewizja Polsat wciąż nie złożyły w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosku o zgodę na sprzedaż 25,1 proc. udziałów w tej stacji. Tymczasem do sfinalizowania umowy potrzebna jest zgoda władz antymonopolowych, które ocenią jej wpływ na rynek mediów. Zygmunt Solorz tłumaczy, że sprawa wydłuża się z przyczyn organizacyjnych, m.in. ze względu na konieczność przygotowania dla urzędu wielu dokumentów, w tym tych dotyczących spółek zależnych Polsatu i Axela Springera. Edda Fels, rzeczniczka koncernu Axel Springer, wyjaśnia gazecie, że w Polsacie trwa teraz audyt dokumentów.

Źródło: wirtualnemedia.pl