Poradnik

Polsat Box – pakiety, cena, kanały telewizyjne

Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) to największa platforma satelitarna w Polsce. Funkcjonuje na rynku od 1999 roku, początkowo pod marką Polsat 2 Cyfrowy. Oferuje abonentom dostęp do setek polskich i zagranicznych stacji. Kanały sprzedawane są w pakietach. Telewizja Polsat, w tym Polsat Sport, Polsat Cafe i Polsat Play można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Dostępne są też opcje dodatkowe. Z tego poradnika dowiesz się, jaka jest oferta Polsat Box, ile kosztuje i jakie są pakiety.

Jaki pakiet Polsat Box wybrać?

Platforma Polsat Box oferuje trzy główne pakiety: S, M i L. Różnią się one ceną i ilością kanałów.

Opłata miesięczna za podstawowy pakiet wynosi 20 złotych miesięcznie. Pakiet S zawiera szereg najważniejszych stacji telewizyjnych, takich jak: TVP1, TVP2, Polsat, TVN i TV4. W ofercie znajdują się również kanały sportowe Polsat Sport, Polsat Sport Extra i TVP Sport. Nie brakuje również telewizji popularno-naukowych: Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore, czy Fokus TV.

Pakiet M oferuje dostęp do 22 dodatkowych stacji. Znalazły się w nim między innymi kanały edukacyjne Discovery i sportowe Eurosport. Polsat Box sprzedaje ten pakiet w cenie 30 złotych miesięcznie.

Natomiast pakiet L można kupić przy zobowiązaniu miesięcznym 60 złotych. Abonent uzyskuje dostęp do 125 kanałów, w tym AXN, Disney Junior, Nickelodeon i National Geographic.

Pakiety Polsat Box

Warto zaznaczyć, że w każdym pakiecie za darmo udostępniane są kanały FTA. Do tej grupy należą stacje, takie jak: TVC, TVP Info, Stars TV, 4Fun TV i TVS (sprawdź jak wyszukać dodatkowe kanały FTA). Ponadto platforma Polsat Box oferuje szereg limitowanych czasowo promocji, dzięki którym nowi i stali abonenci mogą zyskać dostęp do innych grup kanałów niż wyżej wymienionych.

Liga mistrzów, HBO i kanały erotyczne – opcje dodatkowe

Polsat Box oferuje wachlarz opcji dodatkowych. Transmisje meczów Ligi Mistrzów UEFA można oglądać na antenach Polsat Sport Premium. Dla nowych klientów oferowana jest w cenie 20 złotych miesięcznie. W Polsat Box dostępne są stacje CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4. Opcję „Ekstraklasa” można zamówić z zobowiązaniem miesięcznym 10 złotych. Cztery kanały Eleven Sports, w tym jeden w jakości 4K, można aktywować za 10 złotych miesięcznie. Fanom dobrego kina platforma proponuje opcje dodatkowe: HBO z HBO GO, Cinemax i FilmBox. Dostępny jest też pakiet sześciu stacji dla dorosłych z kanałami erotycznymi.

Użytkownicy Polsat Box mają dostęp do kilku pakietów premium.

Polsat Box bez anteny satelitarnej

Platforma oferuje także dostęp do telewizji przez internet. Dzięki Polsat Box IPTV pakiety telewizji satelitarnej można oglądać bez anteny. Wystarczy specjalny dekoder i dostęp do internetu od Plusa, Netii lub Orange. W tej ofercie dostępne są identyczne pakiety S, M i L, jak w przypadku satelitarnej usługi.

Inną opcją jest telewizja internetowa z dekoderem. Usługa OTT jest dostępna na specjalnym dekoderze podłączonym do internetu od dowolnego dostawcy. Subskrybent może dowolnie zmieniać posiadaną ofertę, wybierać co miesiąc, jakie kanały chce oglądać. Podstawowy koszt to cena udostępnienia dekodera – 10 złotych miesięcznie (umowa na 24 miesiące). Najtańszy pakiet „Wygodny” kosztuje tylko 20 złotych i umożliwia oglądanie kanałów Polsat Sport, Polsat News i Polsat Film. Pakiet „Komfortowy” zawiera również TVN24, Discovery Channel oraz TVN Style. Natomiast pakiet „Bogaty” oferuje dostęp do 94 stacji telewizyjnych, w tym Cinemax i AXN, a także kanałów niedostępnych drogą satelitarną, jak MTV Hits i Club MTV.

Podobnie jak w przypadku telewizji satelitarnej, w ofertach internetowych dostępne są opcje dodatkowe z Polsat Sport Premium, Eleven Sports, HBO i kanałami dla dorosłych.

Wszystkie podane ceny mogą się różnić ze względu na promocje i oferty specjalne.

Co to jest kanał promocyjny, z gwiazdką?

Każda platforma ma w swojej ofercie specjalnie wyróżnione stacje, w Polsat Box gwiazdką. Kanał promocyjny, niegwarantowany to telewizja, która może być wyłączona z oferty przez usługodawcę w dowolnym momencie. Abonent nie ma wówczas prawa zrezygnować z umowy bez kary pieniężnej.

Czy kanał promocyjny zostanie wyłączony? W praktyce zdarza się to bardzo rzadko. Zazwyczaj stacja jest usuwana z listy tylko w przypadku całkowitego wyłączenia sygnału przez nadawcę. Dlaczego w Polsat Box jest dużo kanałów niegwarantowanych? Wynika to często z braku podpisania długoterminowej umowy pomiędzy nadawcą a platformą lub kończącej się koncesji na nadawanie. Bez obaw – jest bardzo małe prawdopodobieństwo usunięcia z listy stacji Discovery Channel, Animal Planet i TLC.