Poradnik

Katar 2022 w Polsat Box. Kiedy i gdzie oglądać?

20 listopada 2022 roku ruszą Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022. Mundial uświetnią reprezentacje z 32 krajów, w tym Polacy. Polska zagra w grupie C przeciwko Argentynie, Arabii Saudyjskiej i Meksykowi. Z tego artykułu dowiecie się, kiedy i gdzie oglądać Mundial Katar 2022.

Wszystkie mecze mistrzostw świata będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej. Transmisje spotkań pojawią się w TVP1, TVP2 i TVP Sport. Znane są już powołania na Mundial 2022 redakcji sportowej publicznego nadawcy. Komentarz w TVP zapewnią m.in. Mateusz Borek, Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski. W gronie ekspertów znaleźli się Marek Szkolnikowski, Łukasz Gikiewicz, Jacek Magiera i Adam Kotleszka. Studia meczowe prowadzić będą Maciej Kurzajewski, Marcin Rams oraz Rafał Patyra.

Kiedy gra Polska?

Polacy znaleźli się w grupie C. Pierwszy mecz: Meksyk – Polska zostanie rozegrany 22 listopada. Kolejne spotkania odbędą się: 26 listopada (Polska – Arabia Saudyjska) i 30 listopada (Polska – Argentyna). Transmisja w TVP1, TVP Sport i TVP 4K. Na ten moment nie wiadomo czy i kiedy Polska grać będzie w fazie pucharowej.

TVP Sport – pozycja w Polsat Box i Netia

Niemal wszystkie spotkania pokaże TVP Sport. Pozycja w Polsat Box tego kanału to 19. Stacja dostępna jest również w ofertach IPTV i OTT. W internecie TVP Sport można oglądać również na kanale numer 19 (IPTV). Natomiast platforma OTT oferuje odbiór stacji wyłącznie po podłączeniu urządzenia do anteny naziemnej. W tej ofercie pozycja kanału to 121. Natomiast w sieci Netia pozycja TVP Sport to 68.

Główne anteny publicznego nadawcy można oglądać wybierając kanały numer 3 i 4. Inna numeracja obowiążuje w ofercie OTT. Tam TVP1 i TVP2 są na pozycji 104 i 105 (odbiór DVB-T). Netia oferuje stacje na kanałach numer 7 i 8.

Układ kanałów Polsat Box, Netia, ale również CANAL+, UPC i Vectra można znaleźć w zakładce listy kanałów.

Mundial 2022 w 4K

Polsat Box nie oferuje kanału TVP 4K. Stacja jednak dostępna jest w naziemnej telewizji cyfrowej. Zatem, po podłączeniu telewizora posiadającego odpowiedni dekoder do anteny naziemnej, będzie można oglądać za darmo Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 w 4K.

Aktualne informacje o TVP można znaleźć w serwisie omediach.info.