Poradnik

Gliniarze – kiedy nowe odcinki, kim są bohaterowie, gdzie oglądać

Gliniarze to serial, który powstał na fali popularności serialowych produkcji kryminalnych. Codziennie setki tysięcy widzów zasiadają, aby obejrzeć przygody ulubionych postaci. Akcja produkcji dzieje się w Warszawie. Kim są bohaterowie serialu?

Głównymi bohaterami są tytułowi gliniarze pracujący w CBP (Centralne Biuro Policji). Kryminalne zagadki to dla nich chleb powszedni. Codziennie muszą znaleźć groźnych przestępców i odkryć motywy morderstw, czy też porwań. Zazwyczaj w odcinku występuje jedna para policjantów. Serial zadebiutował we wrześniu 2016 roku.

Jedna z par to Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber) i Kuba Roguz (Piotr Mróz). Początkowo pomiędzy nimi nie było chemii. Natalia była załamana po śmierci swojego kolegi. Ciężarówka wypełniona materiałem wybuchowym wjechała w komendę. Zginęło wielu funkcjonariuszy w tym Robert Barcz (Maciej Sufa). Natalia rozumiała się z nim bez słów. Jednak z czasem Kuba znalazł z nią nić porozumienia, dzięki czemu od kilkuset odcinków tworzą naprawdę zgrany duet, przez moment również w życiu prywatnym bohaterów serialu.

W drugim odcinku zadebiutowała para Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier) i Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak). Byli wówczas określeni jako dwa samce alfa. Współpraca nie układała się dobrze, ponieważ walczyli ze sobą o palmę lidera. Z czasem dotarli się i stworzyli duet, w którym jeden może liczyć na drugiego.

Adam Bogusz (Aleks Mackiewicz) zadebiutował w 6. sezonie serialu Gliniarze. Aktualnie jego partnerką jest Olga Lipska (Natalia Brudniak). Wcześniej współpracował m.in. z Weroniką Grot (Laura Samojłowicz) i Ewą Berg (Charlotta Zielińska).

Ważną postacią jest naczelnik wydziału Piotr Zarębski (Dariusz Dłużewski). Występuje on od pierwszego odcinka produkcji. Jego szefem jest Robert Szwarc (Zbigniew Kozłowski), komendant CBP. Jest surowy, dla niego najważniejsze są procedury i porządek w dokumentach.

Gliniarze – nowi bohaterowie

Przez ostatnie lata w Centralnym Biurze Policji pojawiło się wiele osób. Nowi bohaterowie stale dołączają do obsady. Obsada serialu składa się m.in. z takich aktorów jak: Monika Miller, Oliwia Bieniuk, Michał Głowacki i Paweł Hajnos.

Gliniarze: Oliwia Bieniuk i Monika Miller
Julia Szwarc (Oliwia Bieniuk) i Żaneta Kujawska (Monika Miller) – fot. Polsat

Kiedy nowe odcinki?

Wiele osób czeka na powrót z wakacji serialu Gliniarze. Kiedy nowe odcinki? Ich emisja jest zaplanowana na jesień. 15. sezon Gliniarze będzie emitowany od września 2023 roku. Wiadomo też, gdzie można oglądać serial. Bez zmian produkcja obecna będzie na antenie Telewizji Polsat.

Serial Gliniarze za darmo w internecie można było do niedawna oglądać w serwisie polsatgo.pl. Produkcja dostępna jest w aplikacji Polsat Box Go (za darmo dla abonentów Polsat Box). Serial mogą oglądać również osoby, które kupiły usługi w Netia TV, w ramach usługi Netia Go.

Gliniarze w TV

Nowe odcinki można oglądać w Polsacie. Warto jednak zauważyć, że produkcja obecna jest na innych antenach Grupy Polsat Plus. Powtórki serialu Gliniarze są emitowane w Polsat Seriale, Polsat Film, Polsat 2, i Nowa TV. Ponadto stare odcinki można oglądać w Polsat Games oraz Polsat Doku.