Poradnik

Canal+ – jak ułożyć własną listę kanałów?

Nowa funkcja dekoderów Canal+, niedostępna wcześniej w urządzeniach nc+ czy też platformy n, umożliwia edycję domyślnego układu kanałów. Dzięki niej każdy abonent może poukładać stacje według własnego uznania. Przykładowo zamiast CANAL+ Premium pod pierwszym numerem może znaleźć się TVP1 lub CANAL+ Sport. Własna lista kanałów w Canal+ – z tego poradnika dowiesz się jak to zrobić!.

Własna lista kanałów to niestety opcja udostępniona tylko wybranej grupie abonentów. Aby ułożyć kanały według własnego uznania należy posiadać urządzenie 4K UltraBox+ lub 4K DualBox+. Są to popularne modele dekoderów, które po podłączeniu umożliwiają również nagrywanie programów. Pozostałe dekodery korzystają z ustalonej odgórnie listy – możesz sprawdzić ją tutaj.

Własna lista kanałów – instrukcja krok po kroku

Własna lista kanałów w Canal+? Jej utworzenie to proste, choć czasochłonne zadanie. Po pierwsze należy znaleźć przycisk MENU na pilocie dekodera. Następnie trzeba wybrać opcję USTAWIENIA (symbol trybika), a potem ULUBIONE KANAŁY. Kolejnym krokiem jest wybranie swoich ulubionych stacji. W tym celu należy podświetlić logo wybranej telewizji, a potem nacisnąć OK. W dolnej części powstaje własna lista kanałów. Zmiana pozycji polega na podświetleniu nazwy stacji, a następnie z pomocą strzałek na przesunięciu w prawo (wyższa numeracja) lub lewo (niższa numeracja).

Jak uruchomić listę ulubionych kanałów TV? W tym celu należy nacisnąć guzik OPT, który znajduje się na środku pilota. Następnie strzałkami należy najechać na opcje LISTY i wybrać ULUBIONE TV. Od tego momentu możesz cieszyć się własnym układem kanałów.

Platforma Canal+ przygotowała specjalną filmową instrukcję. Poradnik wideo dostępny jest w serwisie YouTube.com.