„Taniec z Gwiazdami” jest dostępny z audiodeskrypcją realizowaną na żywo

Dziewiąta edycja „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” jest nadawana z audiodeskrypcją – dowiedział się portal tvpolsat.info. Przygotowuje ją Aleksandra Szutenberg, dziennikarka Polsatu Sport.

W tym sezonie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” po raz pierwszy jest emitowany z audiodeskrypcją realizowaną na żywo w czasie programu. W poprzednich edycjach audiodeskrypcja była obecna tylko przy powtórkach. Była przygotowywana wcześniej przez audiodeskryptora i czytana przez lektora.

Tym razem audiodeskrypcja jest realizowana na żywo przez Aleksandrę Szutenberg. Dziennikarka opisuje osobom niewidomym i słabowidzącym widziany obraz. W relacji pojawiają dodatkowe opisy słowne, np. przedstawiające wyraz twarzy czy język ciała.

W tej edycji jedną z uczestniczek programu jest niewidoma biegaczka Joanna Mazur. Dzięki audiodeskrypcji osoby niewidome i niedowidzące mają możliwość pełnego kibicowania Joannie Mazur w „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Aby włączyć audiodeskrypcję, należy wcisnąć na pilocie przycisk do zmiany ścieżki dźwiękowej i wybrać alternatywny przekaz dźwiękowy.

Gdy w show wstępowała niesłysząca Iwona Cichosz, Telewizja Polsat zapewniła widzom napisy nadawane na żywo w czasie programu.

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” można oglądać w piątki o 20:05 w Polsacie.