„Dzień na świecie” codziennie po wieczornych „Wydarzeniach” w Polsat News

1 października Polsat News rozpocznie emisję programu „Dzień na świecie”. Będzie to kontynuacja magazynu „To był dzień na świecie”, który nadawano do 22 czerwca br.

1 października Polsat News rozpocznie emisję programu „Dzień na świecie”. Będzie to kontynuacja magazynu „To był dzień na świecie”, który nadawano do 22 czerwca br.

„Dzień na świecie” będzie dynamicznym programem informacyjnym o tematyce międzynarodowej. Każde wydanie potrwa niecałe pół godziny. „Dzień na świecie” będzie można oglądać codziennie po wieczornym wydaniu „Wydarzeń” 21:50, czyli o 22:30.

Program będzie emitowany częściej niż „To był dzień na świecie”, bo siedem razy w tygodniu. Tamten magazyn miał pięć wydań w tygodniu. „Dzień na świecie” będzie jednak krótszy od poprzednika. „To był dzień na świecie” w Polsat News 2 trwał prawie godzinę.

– Magazyn będzie nieco krótszy, nieco szybszy i nadawany prawdopodobnie nieco później – zapowiadał już w czerwcu Grzegorz Dobiecki, jeden z prowadzących „To był dzień na świecie”.

Przypomnijmy, że od 4 czerwca tego roku program „To był dzień na świecie” był emitowany równolegle w Polsat News i Polsat News 2. Magazyn wrócił na główną informacyjną antenę Polsatu po kilkuletniej przerwie. „To był dzień na świecie” był pokazywany w Polsat News od początku nadawania kanału, czyli od czerwca 2008 roku do kwietnia 2013 roku. Następnie „To był dzień na świecie” został zastąpiony cotygodniowym programem „Tydzień na świecie”, który jednak został usunięty z ramówki w marcu 2014 roku. W czerwcu 2014 roku „To był dzień na świecie” powrócił na wizję. Od tego czasu był nadawany w Polsat News 2.

Gospodarzami „Dzień na świecie” będą Grzegorz Dobiecki i Jan Mikruta.