fot.: Polsat

Olga Kalicka i Karol Niecikowski gospodarzami „World of Dance” w Polsacie

Aktorka Olga Kalicka i tancerz Karol Niecikowski poprowadzą „World of Dance” w Polsacie.

Olga Kalicka to aktorka, która kocha taniec. W telewizji od wielu lat gra w serialach „Rodzinka.pl” czy „M jak miłość”, dzięki którym zdobyła sympatię publiczności. Jej największą pasją obok aktorstwa jest taniec. Od dziecka trenowała taniec współczesny, jazz i musical dance, szkoliła się na warsztatach tanecznych w prestiżowej szkole tańca Pineapple Dance School w Londynie. W 6. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wraz z Rafałem Maserakiem zajęła drugie miejsce. Po udziale w programie zdecydowała się kontynuować karierę taneczną i w 2017 roku zwyciężyła w turnieju ProAm Warsaw International Dance Championship w kategorii cha-cha, rumba i jive, a jej partnerem był wielokrotny Mistrz Polski i wicemistrz świata w tańcach latynoamerykańskich Jakub Lipowski.

Karol „Niecik” Niecikowski to tancerz, choreograf i biznesmen. Współtwórca i tancerz grupy Fair Play Crew. Od 14 roku życia trenował breakdance, dziś najbliższe mu jest poszukiwanie nowych form w tańcu i tworzenie choreografii. W 2011 roku zrealizował swoje wielkie marzenie i zorganizował po raz pierwszy Fair Play Dance Camp, dziś największy edukacyjny festiwal taneczny w Europie. Od wielu lat wspiera młode taneczne talenty z całego świata podczas organizowanych warsztatów, a przede wszystkim fundując stypendia i umożliwiając treningi najzdolniejszym w prestiżowych szkołach tanecznych w USA, poprzez Fundację Fair Play Crew.

„World of Dance” to format amerykańskiej stacji NBC. Najlepsi tancerze z Polski i ze świata w trzech grupach wiekowych: juniorów, dorosłych i zespołów, będą oceniani przez jury: Edytę Herbuś, Michała Malitowskiego i Rafała „Roofiego” Kamińskiego. Program zadebiutuje na antenie we wrześniu.