Telewizja Polsat za 38 mln euro kupuje kanały Eleven Sports

MN 25/05/2018
Telewizja Polsat za 38 mln euro kupuje kanały Eleven Sports
 Eleven Sports Network oraz Telewizja Polsat nawiązały współpracę strategiczną. Spółki zawarły umowę, na mocy której Polsat nabędzie znaczące udziały w polskiej spółce Eleven Sports Network, stając się jej strategicznym partnerem.

Nabywane przez Telewizję Polsat udziały będą stanowić 50% + jeden udział w kapitale zakładowym Eleven Sports Network. Łączna cena nabywanych w ramach umowy udziałów została ustalona na kwotę 38 mln euro. Nabycie udziałów zostanie sfinansowane ze środków własnych Telewizji Polsat.

Widzowie kanałów Eleven Sports w Polsce nadal będą mogli cieszyć się sportem na najwyższym poziomie, włączając w to hiszpańską LaLiga Santander, niemiecką Bundesligę, włoską Serie A TIM, angielski The Emirates FA Cup wyścigi Formuły1 oraz polskie i zagraniczne zawody żużlowe. Stacja będzie kontynuowała realizowaną od ponad trzech lat strategię.

Zawarte porozumienie wspiera również międzynarodowe plany rozwoju Eleven Sports dotyczące wejścia na nowe rynki i uruchomienia nowych projektów cyfrowych, na temat których więcej informacji zostanie przekazanych w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Dla Telewizji Polsat, która od blisko 20 lat inwestuje w sport i zapewnia polskim kibicom dostęp do najlepszych i najważniejszych wydarzeń z wielu dyscyplin, to naturalny etap rozwoju i kolejna strategiczna inwestycja mająca na celu konsekwentną budowę jak najlepszej oferty programowej dla milionów widzów, którzy na co dzień wybierają kanały Grupy Polsat.

– Sport zawsze był niezwykle ważny w życiu naszej Grupy, naszych widzów oraz abonentów platformy. Od blisko 20 lat stanowi jeden z filarów oferty programowej Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową, uruchamiamy kolejne kanały i sprowadzamy do Polski ważne wydarzenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji i realizacji, współpracujemy z najlepszymi komentatorami i ekspertami i wiemy, czego oczekują widzowie. Dzięki strategicznej współpracy z Eleven Sports wzmocnimy ten obszar, uatrakcyjnimy ofertę i będziemy zapewniać jeszcze więcej prawdziwych sportowych emocji – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

W związku z zawartą umową zostanie powołany nowy zarząd spółki Eleven Sports Network, w którym zasiądzie po dwóch przedstawicieli Telewizji Polsat i Eleven Sports. Maciej Stec zostanie mianowany na stanowisko prezesa zarządu, a Krzysztof Świergiel, dotychczasowy dyrektor zarządzający Eleven Sports Network, będzie pełnił funkcję CEO w tej spółce. Wszyscy przedstawiciele wyższego szczebla kierowniczego Eleven Sports Polska zachowają swoje stanowiska.

Doradcami prawnymi przy transakcji byli: Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. dla Telewizji Polsat i Bird&Bird dla Eleven Sports. Trigon pełnił rolę doradcy finansowego dla Telewizji Polsat.
    

Komentarze

 • #72
  #11 #72 dnia 25-05-2018 13:30
  A Kiedy Eleven 4 w CP ?
 • Mirek
  #12 Mirek dnia 25-05-2018 15:55
  No właśnie kiedy?
 • 731
  #13 WojtekCP dnia 25-05-2018 16:03
  Spokojnie, teraz mi się wydaje że to tylko kwestia czasu jak E4 pojawi się w CP. Czekajcie cierpliwie.
 • 1390
  #14 Jacek dnia 25-05-2018 21:23
  @ Emil wez pod uwage ze teraz CP bedzie rzadzil. I nagle E11 moze stac sie kanalem na wylacznosc w CP. W sumie bylby to ciekawy ruch,juz sobie wyobrazam wscieklosc abonentow nc+ mrgreen
 • 2639
  #15 Emil dnia 26-05-2018 00:00
  Ale nie miałoby to żadnego uzasadnienia biznesowego. Ograniczyłoby to szansę na większy zysk. Poza tym, wiadomo że Eleven będzie działać jak działał, pomimo tej transakcji i zmiany zarządu.
 • 1951
  #16 King dnia 26-05-2018 19:26
  Brawo Polsat i tak trzymac .
 • mario
  #17 mario dnia 28-05-2018 09:58
  No i niech przeniosą na swoje transpondery i będzie fajnie,a to że trzeba za nie płacić .......trudno,ważne że będą w słonecznej platformie CP.
 • KRZYSZTOF
  #18 KRZYSZTOF dnia 11-06-2018 14:27
  Pan Solorz zakupił Eleven a jego abonenci są robieni w balona.Co że jest większościowym udziałowcem. NC+ chyba jest lepszym klientem bo nadaje eleven 4hd od kilku miesięcy.Podobno N miała na wyłączność do lutego tego roku.Wniosek z tego wypływa prosty CP jest właścicielem a cenzura ma do powiedzenia.BRAWO CP.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.