Cyfrowy Polsat zapłaci 40 mln zł zaległego podatku? Będzie skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Autor: MN 09/05/2018
Cyfrowy Polsat zapłaci 40 mln zł zaległego podatku? Będzie skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
 Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie z dnia 25 maja 2017 roku, zmuszającą Cyfrowy Polsat do zapłaty zaległego zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 40,6 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych.

Spółka podkreśla, że nie zgadza się z decyzją Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie i zamierza wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Cyfrowy Polsat nie planuje na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jego bieżący wynik finansowy.

Przypomnijmy, że w maju 2017 roku Cyfrowy Polsat otrzymał decyzję Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, która zakłada konieczność zapłacenia podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o 40,6 mln zł oraz odsetek. Urząd chce zapłaty dodatkowej kwoty, choć Cyfrowy Polsat miał potwierdzenie słuszności swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W wydanej decyzji urząd zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów niektórych wydatków poniesionych w 2011 r. Jak tłumaczy spółka, decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez Cyfrowy Polsat szeregu argumentów wskazujących, że ustalenia Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych. Zdaniem spółki, urząd pominął fakt, że w zakresie objętym ustaleniami Cyfrowy Polsat uzyskał potwierdzenie prawidłowości swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
1ok
icon_hb
1mu
tvpolsat.info
omediach.info
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg