Cyfrowy Polsat zapłaci 40 mln zł zaległego podatku? Będzie skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

MN 09/05/2018
Cyfrowy Polsat zapłaci 40 mln zł zaległego podatku? Będzie skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
 Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie z dnia 25 maja 2017 roku, zmuszającą Cyfrowy Polsat do zapłaty zaległego zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 40,6 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych.

Spółka podkreśla, że nie zgadza się z decyzją Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie i zamierza wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Cyfrowy Polsat nie planuje na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jego bieżący wynik finansowy.

Przypomnijmy, że w maju 2017 roku Cyfrowy Polsat otrzymał decyzję Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, która zakłada konieczność zapłacenia podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o 40,6 mln zł oraz odsetek. Urząd chce zapłaty dodatkowej kwoty, choć Cyfrowy Polsat miał potwierdzenie słuszności swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W wydanej decyzji urząd zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów niektórych wydatków poniesionych w 2011 r. Jak tłumaczy spółka, decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez Cyfrowy Polsat szeregu argumentów wskazujących, że ustalenia Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych. Zdaniem spółki, urząd pominął fakt, że w zakresie objętym ustaleniami Cyfrowy Polsat uzyskał potwierdzenie prawidłowości swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.