Bartosz Kurek zadebiutuje w głównych „Wydarzeniach” w dni powszednie

Dzisiaj o 18:50 Bartosz Kurek zadebiutuje w roli gospodarza głównych „Wydarzeń” w dni powszednie. Dotychczas dziennikarz prowadził tylko weekendowe wydania programu, które mają inną formułę niż „Wydarzenia”, które są nadawane w tygodniu.

Dziś o 18:50 Bartosza Kurka po raz pierwszy będzie można zobaczyć jako gospodarza „Wydarzeń” w standardowej formule, czyli prowadzonych zza głównego stołu prezenterskiego. Wydania emitowane w soboty i niedziele są prowadzone na stojąco i realizowane z użyciem greenboxa.

Bartosz Kurek jest związany z Polsat News od czerwca 2008 roku. Prowadzi „Wydarzenia” o 18:50 i „Śniadanie w Polsat News”. W przeszłości był m.in. gospodarzem „Nowego dnia” i „Biznes Informacji”.

Na razie nie wiadomo, czy Bartosz Kurek będzie częściej gospodarzem wydań „Wydarzeń” o 18:50 w dni powszednie. Od tego tygodnia ich gospodynią jest też Joanna Wrześniewska-Sieger, która dotychczas prowadziła przede wszystkim główne wydania w weekendy oraz „Wydarzenia 22:00”. Z kolei Jarosław Gugała pojawia się teraz regularnie w wydaniu o 22:00. Do tej pory prowadził je tylko okazjonalnie.

Przypomnijmy, że obecnie obowiązki szefa Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat pełni Dorota Gawryluk.