Polsat pokazał orędzie Premiera na głównej antenie. „Ze względu na wagę obecnej sytuacji”

MN 02/02/2018
Polsat pokazał orędzie Premiera na głównej antenie. „Ze względu na wagę obecnej sytuacji”
 W czwartek Telewizja Polsat na głównej antenie wyemitowała orędzie Mateusza Morawieckiego, Premiera RP w sprawie ustawy o IPN. Stacja zdecydowała się na taki krok ze względu na to, że ostatnie wydarzenia w kraju mają bardzo duże znaczenie dla Polaków.

– Dla nas istotne było to, żeby ze względu na wagę obecnej sytuacji nasi widzowie mieli możliwość obejrzenia orędzia Premiera Morawieckiego – tłumaczy w rozmowie z portalem tvpolsat.info Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Orędzie można było zobaczyć też w Polsat News. Stacje Polsatu pokazały je o 21:05, czyli 50 minut później niż kanały Telewizji Polskiej. Rzecznik prasowy Polsatu przyznaje, że nie zna powodów opóźnienia emisji. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Telewizja Polsat i TVN nie otrzymały na czas nagrania od Kancelarii Premiera.
  

Komentarze

 • 3537
  #1 Liverpool802 dnia 02-02-2018 10:52
  No tak reżimowa TVP ma pierwszeństwo we wszystkim co dotyczy ludzi obecnej władzy a tak swoją drogą w ostatnim czasie były ważniejsze sprawy np reforma sądów czy blokada sejmu przez opozycję w grudniu 2016 roku czemu Polsat wtedy nie emitował orędzia Prezydenta czy premiera dot.wspomnianych wydarzeń politycznych a kryzys Polsko-Izraelski w moim odczuciu nie jest na tyle ważną sprawą aby Polsat miał emitować orędzie premiera były ważniejsze sytuacje ale Polsat to przespał icon_wink
 • Krzysztof
  #2 Krzysztof dnia 02-02-2018 11:50
  Oj tam, oj tam - Liverpool - nie bądź lemingiem. Publiczna zawsze i wszędzie pełni funkcję rządowej albo lewackiej. Z dwojga złego lepsze to pierwsze, bo przynajmniej z pilotem w ręku masz wybór. A nie jak Niemcy o gwałtach i napadach na kobiety w swojej okolicy dowiadują się od Polaków, Bułgarów lub Turków za pośrednictwem tweetera, bo ich media bardziej rajcuje stan demokracji w Polsce i na Węgrzech. Sądy mają za swoje a Polsat zachował się przyzwoicie i to rzeczywiście zaskakuje. Ale Morawiecki to jednak polski premier, w przeciwieństwie do "Słoneczka Peru" które od czasu siatek z markami w KLD niezmiennie pozostaje niemieckim człowiekiem do zadań anty-polskich. Plugawa rola, lecz ma co lubi. icon_green
 • Krzychu
  #3 Krzychu dnia 02-02-2018 21:16
  Super decyzja Polsacie. Mam w nosie politykę, ale czasami fajna jest taka sytuacja jak z orędziem. Zdarzenia na pełnym spontanie są najlepsze. Ludzie ponarzekają i wszystko wróci do normy. Czytając same komentarze na profilu Polsatu miałem ubaw.
  Oby więcej takich sytuacji.
  Ludzie wciąż sie kłócą o politykę, a przecież zadna partia nie działa w ich imieniu a swoim.
  I o co te spory?
  To niestety wina psychiki, która przez lata przyswaja sobie poszczególne zachowania itp. a jak wiadomo ciężko sie od tego wszystkiego odciac. Kazdemu sie wydaje ze pozjadal wszelkie rozumy i chwali to co nie jest w rzeczywistosci dobre.
  Powtarzam - zadna partia nie jest dobra.
 • Stanisław
  #4 Stanisław dnia 03-02-2018 21:00
  Myślę że musimy dalej tłumaczyć światu że to nie Polacy byli odpowiedzialni za Holokaust więc zachęcam do oglądania takie przekazy są szczególnie ważne gdyż my Polacy wiemy że to Niemcy byli odpowiedzialni za zagładę ale w krajach angielsko języczny już nie koniecznie o tym wiedzą https://www.youtube.com/watch?v=SztV961KKhA
 • widz
  #5 widz dnia 04-02-2018 20:05
  To było oczywiste że TVPiS dostała jakieś fory, wyłączność na punktualną emisję przemówienia. Nigdy tak nie było, ale teraz mamy nową jakość. Bezpośrednie łącze KPRM-TVPiS, a prywatne telewizje ochłapy, 24 godziny później dostaną materiał. Wy nadgorliwcy pokazujecie bezsensowne, tragiczne w formie i treści wystąpienia Morawieckiego, a oni was mają w d. PiS z was rechocze, jako pożytecznych cenzurach. Czy przypadkiem jest, że tylko Cyfrowy Polsat włączył TV Trwam, potem Republikę, a ostatnio wPolityce? Przypadek, czy świadome przypodobanie się władzy, nie narażanie się na kłopoty? To wystąpienie na głównej antenie Polsatu świetnie się w to wpisuje i potwierdza flirt ze skrajną prawicą. Pewnie ze strachu. Zresztą cenzura filmów też. Czekamy na kolejny film ocenzurowany w Polsacie, a potem tłumaczenie że wyemitowano wersję telewizyjną filmu. A w rzeczywistości chodzi o nie narażanie się pisowskiej KRRiT, żeby czasem nie dała kary za Sodomę i Gomorę na antenie Polsatu. Przecież my to wiemy, dlatego prosimy już o zaprzestanie takiego tłumaczenie w przyszłości. Dziś nie komuna, każdy kto widział w kinie, w Netfixie, ściągnął z internetu film, wie potem czy na antenie Polsatu była cenzura czy nie. To już nie te czasy, ze można było emitować niepełną wersję bezkarnie w oczach widzów.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.