Ewa Żarska z nagrodą w plebiscycie MediaTory 2017

Autorzy: MN, foto: MediaTory 02/12/2017
Ewa Żarska z nagrodą w plebiscycie MediaTory 2017
 Już po raz 11. studenci dziennikarstwa wskazali dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. Zwycięzców plebiscytu MediaTory 2017 poznaliśmy podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się w Auditorium Maximum UJ. Laureatką nagrody w kategorii ReformaTOR została Ewa Żarska z Polsat News.

Dziennikarkę nagrodzono za reportaż „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać”. – Za zbadanie sprawy i zdemaskowanie pedofila, na którego groźne wpisy internetowe nie reagowały organy prawa. Za szybkość działania i szokujący reportaż, pogrążający funkcjonowanie systemu. Za kilkumiesięczne dziennikarskie śledztwo i zgromadzenie informacji, umożliwiających wznowienie działań prokuratorskich w tej sprawie i wydanie listu gończego za podejrzanym – czytamy w uzasadnieniu nominacji dla Ewy Żarskiej.

Reportaż, wyemitowany w styczniu tego roku, był podsumowaniem półrocznej pracy Ewy Żarskiej, która w tym czasie bez problemu ustaliła gdzie mieszka i pracuje bohater materiału. Warto podkreślić, że pedofil był już poszukiwany w latach 2008-2013, jednak sprawa została umorzona właśnie ze względu na brak możliwości ustalenia miejsca pobytu podejrzanego. Po informacjach Polsat News prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie gwałtu oraz zabójstwa 6-letniej dziewczynki w 2008 roku, a polskie Ministerstwo Sprawiedliwości wystąpiło o aresztowanie i ekstradycję mężczyzny. Temat Krzysztofa P. Ewa Żarska kontynuowała w kolejnym reportażu pt. „Zbrodnia bez kary”, który wyemitowano we wrześniu. Reporterka badała, czy ten pedofil w 1976 r. mógł też zabić chłopca z Pabianic.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
1ok
icon_hb
1mu
tvpolsat.info
omediach.info
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg